הניוזלטר של מנופים השארו מעודכנים. תמיד

 > 

דרך הזמן

פתיחה 25.8.18 - נעילה 13.10.18

אמן: אופיר ברק
אוצרות: דניאל צ'צ'יק

סדרת העבודות של אופיר ברק, דרך הזמן, הממוקמת בזמן לא מוגדר ובמרחב בלתי מוכר, עוסקת במהות ההמתנה. בעולם המערבי, הרגעים השקטים שבין לבין נחשבים חסרי משמעות, לעתים אפילו כבזבוז זמן. רגעים שאינם בעלי חשיבות יתרה המפרידים או מחברים אותנו לרגעים בהם אנו מרגישים “חיים”.

 באמצעות צילום מדויק, שקט ועוצמתי מבקש ברק לבחון מחדש את התגובה הקוגניטיבית של ההתבוננות, של מבט מודע נטול שיפוטיות. הוא שופך אור חדש על רגעים מעין אלו בשכונת מאה שערים בירושלים, קהילה סגורה עתירת סודות, טקסים ואמונות הזרות לאדם מן החוץ, תוך שהוא נוקט גישה צילומית המאזכרת את אופן ההתבוננות של צלמים קלאסיים. בדומה לרוחות המנשבות בין סמטאות השכונה, הרוח החמה הפורצת מן העבודות מאפשרת לצופה להתבונן במרחב זה באופן אנושי. כמו דייג ותיק וסבלני, ברק מצליח ללכוד רגעים מכריעים, המחדדים תחושה חמקמקה שבין ייאוש לאמונה.

מפגש גלריה – יום שלישי, 4.9.18, בשעה 18:00

אופיר ברק, ללא כותרת, 2015, צילום

Top
עוד תערוכות באזור:

בית האמנים ירושלים

בית האמנים בירושלים שוכן בבניין היסטורי ששימש בתחילת המאה העשרים את "בצלאל – בית-מדרש למלאכות אמנות" מייסודו של בוריס שץ, גלגולה הראשון של האקדמיה לאמנות ועיצוב. לימים הפך המקום לבית-נכות (מוזיאון) לאומי והוא שימש בתפקידו זה עד להקמתו של מוזיאון ישראל, ירושלים, אז עברו אוספי הבית אל המוזיאון החדש והיוו את גרעין האוספים של מוזיאון ישראל. מאז אמצע שנות השישים של המאה העשרים משמש הבית את אגודת הציירים והפסלים של ירושלים. בניהולה של האגודה הפך בית האמנים למרכז תערוכות תוסס המציע תמהיל מגוון וייחודי של אמנות ישראלית ובינלאומית. תכנית התערוכות השנתית כוללת סדרה לאמנים צעירים בולטים המציגים לראשונה את עבודתם, סדרה רטרוספקטיבית לאמנים ותיקים, תערוכות נושא מקיפות, תערוכות משותפות לאמנים ישראליים ובינלאומיים, ומגוון פעילויות נוספות
לאתר הבית
שמואל הנגיד 12
02-6253653
artists@zahav.net.il
ב', ד', ה' 18:00-10:00; ג' 20:00-14:00; ו' 13:00-10:00; שבת 14:00-11:00; א'- סגור
7, 19, 21, 4, 9, 18, 74
הצג מפה גדולה יותר
X