הניוזלטר של מנופים השארו מעודכנים. תמיד

 > 

המודל

פתיחה: 26.3.19 - נעילה: 25.4.19

אמן: סמנטה אדלר דה אוליבירה
אוצרות: זהר (אלעזר) קוואהרדה

סמנטה אדלר דה אוליבירה הוזמנה על ידי זהר אלעזר (קוואהרדה) המציגה כעת את תערוכת היחיד 'שלוש פעמים' באוצרות אילנית קונופני בגלריה של סדנאות האמנים. שתי האמניות פותחות דיאלוג סביב מושא החשיפה כאקט פרפורמטיבי וצילומי המושרש בתולדות האמנות.

 

אדלר דה אוליבירה מציגה עבודות וידאו ורישומים החוקרים את מעמדו החמקמק של מודל העירום מנקודת המבט שלה בתור אמנית, במאית ומודל עירום בעצמה. כותרת התערוכה ״המודל״ מכילה בתוכה את התזוזה הרצופה בין אובייקט לסובייקט המאפיינת את כל העבודות המוצגות. בין חי לדומם, בין ייצוג תיאורטי לגוש בשר ודם, בין מקור אישיות לכלי קיבול לפנטזיות והשלכות של אחרים, מודל העירום פועל בלב המבטים – ומביט אליהם חזרה. אדלר דה אוליבירה מערערת את התפיסה של מודל העירום ושל מסורת אמנותית בת 2500 שנה. היא מרכיבה ״מודל״ של מודל העירום ומתפקדת בעצמה כצינור המנער את מקור הכוח בין הרושם לרשום ובין המצלם למצולם. התפשטות הופכת להפשטה והפשטה להתפשטות.

 

לפרטים נוספים

 

סמנטה אדלר דה אוליבירה, המודל, צילום: זהר אלעזר (קוואהרדה), סטיל מתוך וידאו
Top

סדנאות האמנים, ירושלים

סדנאות האמנים (ע"ר) הוקמו בשנת 1982 ע"י הקרן לירושלים והיו למיזם ראשון מסוגו בארץ שאיפשר לאמנים לפעול בחלל עבודה מסובסד לאורך זמן, במטרה לעודד את העשייה האמנותית בירושלים. המתחם כולל 15 חללי עבודה בהם פועלים אמנים מקצועיים מכל תחומי האמנות החזותית. האמנים, אשר נבחרים על ידי ועדה אמנותית, זכאים לפעול במקום למשך חמש שנים. בסדנאות לקחו חלק במשך השנים מיטב האמנים הפועלים בישראל, ביניהם לארי אברמסון, אסף בן צבי, אמנון בן עמי, אבי סבח, מאשה זוסמן, אתי אברג'יל, שי אזולאי ועוד. במתחם פועלת גלריה – שמשלימה וחושפת את פעילות האמנים בסדנאות לציבור הרחב. בנוסף, הגלריה מארחת תערוכות ופרויקטים מיוחדים, ובכך מהווה מרכיב חשוב בהתפתחות הסדנאות כמוסד משפיע ושותף לשיח האמנותי-תרבותי. הגלריה נוסדה ב-2010 הודות לתמיכתן הנדיבה של קרן ג’ורג’ וג’ני בלוך, קרן ד”ר גאורג וג’וזי גוגנהיים, וקרן אדולף ומרי מיל ופועלת בסדנאות האמנים בסיוע קרן לויד, באמצעות הקרן לירושלים.
לאתר הבית
האומן 26, קומה 3, א.ת תלפיות
02-6797508
amos@artiststudiosjlm.org
ב' 10:00-16:00 ד' 10:00-16:00 ה' 12:00-20:00 ו׳ 10:00-14:00 ובתיאום מראש
5, 10, 13, 15, 30, 34
  הצג מפה גדולה יותר
X