הניוזלטר של מנופים השארו מעודכנים. תמיד

 > 

יונתן צופי

פתיחה: 16/9/17 - נעילה: 11/11/17

אמן: יונתן צופי
אוצרות: אירית הדר

זוכה הפרס לציור על שם אסנת מוזס לאמן צעיר לשנת 2017

בתחרות שהתקיימה השנה, הוענק הפרס לצייר יונתן צופי.

נימוקי השופטים

הייחודיות והמורכבות ברישומיו של יונתן צופי, חרף מראיתם הפשוטה, באות לידי ביטוי ביכולתו למזג תפישות והיבטים סותרים-לכאורה של רישום לכלל שלמות מהודקת. רישומיו – רישומי עיפרון וגרפיט בשילוב חומרים נוספים, כגון שמן קנולה – מצטיינים בנוכחות דחוסה, מרוכזת ומדויקת. הם ניחנים באיכות חידתית, ובד בבד יש בהם גם נופך של שנינות ושל הומור. הזיקה לאמנים, שהעמידו במרכז יצירתם את הממד הפיסי והחומרי, בולטת בעבודתו ומתבטאת בנוכחות האינטנסיבית והאוטונומית של הגרפיט ובחיתוכי הנייר.

היבט בולט נוסף בעבודתו של צופי הוא הגישה החקרנית-מושגית שבבסיס תפישת הרישום ומעשה הרישום, המצטרפת למהלכים של בחינת גבולות המדיום והרחבתם, זאת מבלי לוותר על הדימוי (כרית, חלון שבור) ועל הפונקציה המסורתית הייצוגית של הרישום. לכל אלה נוסף רובד לשוני ופואטי, המתגלם בשמות הרישומים (עצעצוב, להשכיב את הנייר לישון).

עבודותיו של צופי מסתוריות. שוב ושוב הן מצליחות להצפין את אופן עשייתן, מה שהופך אותן לכתבי חידה, המזמינים את הצופה לבחון אותן מקרוב.

על כל אלו מוענק ליונתן צופי הפרס לציור ע”ש אסנת מוזס לשנת 2017.

ועדת הפרס: דגנית ברסט, יצחק לבנה , נטעלי שלוסר

יונתן צופי, נייר שבור, גרפיט וחיתוכים על נייר, 2014, 50X40 ס"מ
Top
עוד תערוכות באזור:

בית האמנים ירושלים

בית האמנים בירושלים שוכן בבניין היסטורי ששימש בתחילת המאה העשרים את "בצלאל – בית-מדרש למלאכות אמנות" מייסודו של בוריס שץ, גלגולה הראשון של האקדמיה לאמנות ועיצוב. לימים הפך המקום לבית-נכות (מוזיאון) לאומי והוא שימש בתפקידו זה עד להקמתו של מוזיאון ישראל, ירושלים, אז עברו אוספי הבית אל המוזיאון החדש והיוו את גרעין האוספים של מוזיאון ישראל. מאז אמצע שנות השישים של המאה העשרים משמש הבית את אגודת הציירים והפסלים של ירושלים. בניהולה של האגודה הפך בית האמנים למרכז תערוכות תוסס המציע תמהיל מגוון וייחודי של אמנות ישראלית ובינלאומית. תכנית התערוכות השנתית כוללת סדרה לאמנים צעירים בולטים המציגים לראשונה את עבודתם, סדרה רטרוספקטיבית לאמנים ותיקים, תערוכות נושא מקיפות, תערוכות משותפות לאמנים ישראליים ובינלאומיים, ומגוון פעילויות נוספות
לאתר הבית
שמואל הנגיד 12
02-6253653
artists@zahav.net.il
ב', ד', ה' 18:00-10:00; ג' 20:00-14:00; ו' 13:00-10:00; שבת 14:00-11:00; א'- סגור
7, 19, 21, 4, 9, 18, 74
הצג מפה גדולה יותר
X