הניוזלטר של מנופים השארו מעודכנים. תמיד

 > 

טריטוריות פרומות

פתיחה 9.6.18 בשעה 12:00 - נעילה: 4.8.18 בשעה 14:00

אמן: תערוכה קבוצתית
אוצרות: אירנה גורדון

מציגים: חנאן אבו חוסיין, פאטמה אבו רומי, אתי אברג'ל, אנדי ארנוביץ, ליאור גריידי, אמירה זיאן, ראפת חטאב, נבט יצחק, הילהלולולינפרחכפרבירעים, אסד עזי, יואב רבן, טל שושן

 

התערוכה "טריטוריות פרומות" קושרת בין מושג הטריטוריה, מסורת הטקסטיל ופעולת הכתיבה בעבודותיהם של שנים עשר אמנים עכשוויים. העבודות בתערוכה מגוללות מציאות של הגירה ועקירה, גלות וזיכרון, יופי וכמיהה, של עבר מושתק ואלימות רוחשת. יחדיו הן מרכיבות מרחב של סימונים ומיפויים, הנגלים בחוסר יציבותם ובשבריריותם.

 

באמצעות החומר הטקסטילי, המחשבה הטקסטילית או דימויים שמקורם במסורת הטקסטיל מתעמתים האמנים עם טריטוריות, המַבנות את חייהם ואת זהותם הפוליטית-לאומית, המגדרית, העדתית והתרבותית. עבור חלק מהם, הטקסט – כתיבתו, קריאתו, נוכחותו החזותית – הוא חלק מן הסימון הטריטוריאלי ומן הפעולה הטקסטילית כאחת.

 

התערוכה מצטרפת לשורה ארוכה של תערוכות עבר והווה העוסקות בטריטוריה ובמרחב מקומי. ייחודה טמון בהתמודדות עם מושג הטריטוריה ועם האופן שבו הוא משליך על זהות היחיד והקבוצה באמצעות מאפיינים טקסטיליים וטקסטואליים.

 

מפגשי גלריה:

  • שלישי, 26.6.18 בשעה 18:00
  • שבת, 4.8.18 בשעה 12:00 

 

אתי אברג'ל, שני ירחים, 2012, רדי מייד, סלים וקערות פלסטיק, חוטים אורגניים, מידות משתנות, צילום: אתי אברג'ל

Top
עוד תערוכות באזור:

בית האמנים ירושלים

בית האמנים בירושלים שוכן בבניין היסטורי ששימש בתחילת המאה העשרים את "בצלאל – בית-מדרש למלאכות אמנות" מייסודו של בוריס שץ, גלגולה הראשון של האקדמיה לאמנות ועיצוב. לימים הפך המקום לבית-נכות (מוזיאון) לאומי והוא שימש בתפקידו זה עד להקמתו של מוזיאון ישראל, ירושלים, אז עברו אוספי הבית אל המוזיאון החדש והיוו את גרעין האוספים של מוזיאון ישראל. מאז אמצע שנות השישים של המאה העשרים משמש הבית את אגודת הציירים והפסלים של ירושלים. בניהולה של האגודה הפך בית האמנים למרכז תערוכות תוסס המציע תמהיל מגוון וייחודי של אמנות ישראלית ובינלאומית. תכנית התערוכות השנתית כוללת סדרה לאמנים צעירים בולטים המציגים לראשונה את עבודתם, סדרה רטרוספקטיבית לאמנים ותיקים, תערוכות נושא מקיפות, תערוכות משותפות לאמנים ישראליים ובינלאומיים, ומגוון פעילויות נוספות
לאתר הבית
שמואל הנגיד 12
02-6253653
artists@zahav.net.il
ב', ד', ה' 18:00-10:00; ג' 20:00-14:00; ו' 13:00-10:00; שבת 14:00-11:00; א'- סגור
7, 19, 21, 4, 9, 18, 74
הצג מפה גדולה יותר
X