הניוזלטר של מנופים השארו מעודכנים. תמיד

 > 

סבארה

פתיחה 25.8.18 - נעילה 13.10.18

אמן: מרואה עבד אלקדר
אוצרות: גבריאלה קליין וישראל רבינוביץ

בתערוכתה הראשונה מציבה מרואה עבד אלקדר עציצי קקטוס – כהד לצבר, צמח המעורר אסוציאציות תרבותיות, פוליטיות ואמנותיות רבות. אולם הקקטוס בעבודתה אינו מהווה סמל או מוטיב מנוכס, אלא חלק בלתי נפרד מעולמה. בערבית, המילה “צבר” (צַאבֶּר) מציינת, בין השאר, סבלנות והתמדה עיקשת.

עבד אלקדר חיה בעיר הבדואית רהט שבנגב. לאחר נישואיה היא הציבה מסביב לביתה החדש עציצי קקטוס ליצירת גדר, מהלך העשוי להתפרש כמיפוי הטריטוריה, ואולי גם סמל להתמדה ולאורך הרוח הנדרשים לשם גיבוש זהותה במשפחתה החדשה. לימים, העניקה את שיחי הקקטוס המבויתים שגידלה כמתנות לשכנים ולבני משפחה בתקווה ליחסי ידידות ארוכי שנים, בדומה לכושר שרידותו של הצבר. חמישה מעציצי הקקטוס האלו מוצאים הד בחמש נשים, בהן האמנית עצמה. הן מצולמות נטועות בעציצים כמשוכת צבר,  גדר איתנה ומגוננת בעודן רוקמות דוגמאות בחוט זהב על שמלותיהן.

*התצלומים מתייחסים לעבודת מיצג, שהעלתה האמנית בסיום לימודיה.

מפגש גלריה – יום שבת, 22.9.18, בשעה 12:00

מרואה עבד אלקדר, מרואה, 2018, מיצג

Top
עוד תערוכות באזור:

בית האמנים ירושלים

בית האמנים בירושלים שוכן בבניין היסטורי ששימש בתחילת המאה העשרים את "בצלאל – בית-מדרש למלאכות אמנות" מייסודו של בוריס שץ, גלגולה הראשון של האקדמיה לאמנות ועיצוב. לימים הפך המקום לבית-נכות (מוזיאון) לאומי והוא שימש בתפקידו זה עד להקמתו של מוזיאון ישראל, ירושלים, אז עברו אוספי הבית אל המוזיאון החדש והיוו את גרעין האוספים של מוזיאון ישראל. מאז אמצע שנות השישים של המאה העשרים משמש הבית את אגודת הציירים והפסלים של ירושלים. בניהולה של האגודה הפך בית האמנים למרכז תערוכות תוסס המציע תמהיל מגוון וייחודי של אמנות ישראלית ובינלאומית. תכנית התערוכות השנתית כוללת סדרה לאמנים צעירים בולטים המציגים לראשונה את עבודתם, סדרה רטרוספקטיבית לאמנים ותיקים, תערוכות נושא מקיפות, תערוכות משותפות לאמנים ישראליים ובינלאומיים, ומגוון פעילויות נוספות
לאתר הבית
שמואל הנגיד 12
02-6253653
artists@zahav.net.il
ב', ד', ה' 18:00-10:00; ג' 20:00-14:00; ו' 13:00-10:00; שבת 14:00-11:00; א'- סגור
7, 19, 21, 4, 9, 18, 74
הצג מפה גדולה יותר
X