הניוזלטר של מנופים השארו מעודכנים. תמיד

 > 

קיר אמן | פונצ'יק

פתיחה - 8.3.18 בשעה 18:00

אמן: שיר כהן ואלינה אורלוב
אוצרות: שיר כהן

שיר כהן מארחת את אלינה אורלוב.

 

התערוכה כוללת מספר עבודות אשר נמצאות על הגבול, בין אלימות וגיחוך. הן מתפקדות גם כסמל נוסטלגי-רומנטי: לב אדום, מגדל שבו כלואה נסיכה, אביר לוחם, אך הן מתפרקות במהרה לפרודיה פתטית על גבריות ונשיות. אלינה אורלוב משתמשת בנקודות מבט היפר-אינטימית בכדי לערער את הצופה. היא יוצרת דמויות שונות אשר מפתות ודוחות את הצופה בו-זמנית בפארודיה גרוטסקית על נשיות, ופסלי זכוכית של חפצים יומיומיים, המשתלבים יחד לכדי יצירת סביבה אשר מאתגרת את הצופה. היא משתמשת בחוויות מתוך התרבות הרוסית ממנה באה, כמו-גם חוויות של זרות ונשיות.

 

שיר כהן רוצחת את אבות האמנות המודרנית בתור אקט אנטי-גברי, אך במקביל מסתכלת על מבצרים עות'מאניים בעיניים סנטימנטליות, אשר מדמיינות את הגבירה האירופאית שכלואה בהם, ואולי שואפת להיות במקומה. מהו המצב העדיף – נסיך אשר חייב להילחם ברשע, או עלמה במצוקה?

 

לפרטים נוספים לחצו כאן.

 

אלינה אורלוב

Top

סדנאות האמנים, ירושלים

סדנאות האמנים (ע"ר) הוקמו בשנת 1982 ע"י הקרן לירושלים והיו למיזם ראשון מסוגו בארץ שאיפשר לאמנים לפעול בחלל עבודה מסובסד לאורך זמן, במטרה לעודד את העשייה האמנותית בירושלים. המתחם כולל 15 חללי עבודה בהם פועלים אמנים מקצועיים מכל תחומי האמנות החזותית. האמנים, אשר נבחרים על ידי ועדה אמנותית, זכאים לפעול במקום למשך חמש שנים. בסדנאות לקחו חלק במשך השנים מיטב האמנים הפועלים בישראל, ביניהם לארי אברמסון, אסף בן צבי, אמנון בן עמי, אבי סבח, מאשה זוסמן, אתי אברג'יל, שי אזולאי ועוד. במתחם פועלת גלריה – שמשלימה וחושפת את פעילות האמנים בסדנאות לציבור הרחב. בנוסף, הגלריה מארחת תערוכות ופרויקטים מיוחדים, ובכך מהווה מרכיב חשוב בהתפתחות הסדנאות כמוסד משפיע ושותף לשיח האמנותי-תרבותי. הגלריה נוסדה ב-2010 הודות לתמיכתן הנדיבה של קרן ג’ורג’ וג’ני בלוך, קרן ד”ר גאורג וג’וזי גוגנהיים, וקרן אדולף ומרי מיל ופועלת בסדנאות האמנים בסיוע קרן לויד, באמצעות הקרן לירושלים.  
לאתר הבית
האומן 26 , קומה 4, א.ת תלפיות
02-6797508
amos@artiststudiosjlm.org
ב' 10:00-16:00 ד' 10:00-16:00 ה' 12:00-20:00 ו׳ 10:00-14:00
5, 10, 13, 15, 30, 34
  הצג מפה גדולה יותר
X