הניוזלטר של מנופים השארו מעודכנים. תמיד

 > 

תהליך טבעי

25.10.2012-8.12.12

אמן: דניאלה יניב ריכטר
אוצרות: תמר גיספאן-גרינברג

התערוכה "תהליך טבעי" מתמקדת בפרק הנוכחי (2012-2009) ביצירתה של דניאלה יניב ריכטר. בתקופה זו יצרה האמנית סדרות של פסלים, המעידים על התעניינותה בתהליך היצירה עצמו ובניסיונות עקביים למצות עד תום את האפשרויות הטמונות בחומר. הסביבה הטבעית, על האבנים, הענפים, השרכים ומגוון הצורות האורגניות, האמורפיות והאקראיות שבה, היא מקור ההשראה העיקרי ליצירתה. השאיבה מן הטבע מאפשרת ליניב ריכטר להשתחרר מתכתיבי הצורות הריאליסטיות שאפיינו את יצירתה עד כה, וליצור מתוך דיאלוג עם החומר ותכונותיו. תהליך דומה מתקיים גם ברישומיה, ה"משתלטים" על הנייר וחושפים את תהליך היצירה; תהליך זה כמו מתרחש לנגד עיני הצופה כאשר ידה של האמנית חוזרת על התנועה באופן מדיטטיבי, כמעט אינסופי.

בתערוכה מוצגים פסלים לצד רישומים. אלו גם אלו מבטאים, כאמור, פרק של שחרור ושל ביטוי אישי, המעסיקים את יניב ריכטרבשנים האחרונות. (התערוכה מלווה בקטלוג).

Top

בית האמנים ירושלים

בית האמנים בירושלים שוכן בבניין היסטורי ששימש בתחילת המאה העשרים את "בצלאל – בית-מדרש למלאכות אמנות" מייסודו של בוריס שץ, גלגולה הראשון של האקדמיה לאמנות ועיצוב. לימים הפך המקום לבית-נכות (מוזיאון) לאומי והוא שימש בתפקידו זה עד להקמתו של מוזיאון ישראל, ירושלים, אז עברו אוספי הבית אל המוזיאון החדש והיוו את גרעין האוספים של מוזיאון ישראל.

מאז אמצע שנות השישים של המאה העשרים משמש הבית את אגודת הציירים והפסלים של ירושלים. בניהולה של האגודה הפך בית האמנים למרכז תערוכות תוסס המציע תמהיל מגוון וייחודי של אמנות ישראלית ובינלאומית. תכנית התערוכות השנתית כוללת סדרה לאמנים צעירים בולטים המציגים לראשונה את עבודתם, סדרה רטרוספקטיבית לאמנים ותיקים, תערוכות נושא מקיפות, תערוכות משותפות לאמנים ישראליים ובינלאומיים, ומגוון פעילויות נוספות.

לאתר הבית
שמואל הנגיד 12
02.6253653
artists@zahav.net.il
א’-ה’ 13:00-10:00 , 19:00-16:00 ו’ 13:00-10:00 ש' 14:00-11:00
קווי אוטובוס 4, 8, 21 , 31 , 32
הצג מפה גדולה יותר
X