הניוזלטר של מנופים השארו מעודכנים. תמיד

 > 

נדבך 20 | חפציבה שועלי

פתיחה: 16/9/17 - נעילה: 11/11/17

אמן: חפציבה שועלי
אוצרות: לאה ודייגו רוטמן

תערוכה שביעית בסדרת נדבך 20

תערוכתה הנוכחית של שועלי, הראשונה שלה, היא כמו יצירתה: עבודה המתהווה כל הזמן ומשתנה תוך כדי התהוות. התערוכה מתייחסת בו זמנית הן לחלל התצוגה בבית האמנים והן למקום שבו היא יוצרת וחיה ביומיום שלה. רוב עבודותיה עד כה התרחשו במרחבים ציבוריים או בכאלו שאינם מוגדרים כחללי אמנות; שם ניסתה לחבר בין מצבים של תצוגה בגלריה לבין עשייה פרפורמטיבית במרחב בלתי סטרילי.

הקצב בעבודותיה הפלסטיות של שועלי הוא תמיד פרפורמטיבי ונושם. בהגיעה לחלל נתון מבטה תר אחר המקומות שבהם פורץ החלל את עצמו, ואליהם היא מכוונת. שועלי מייצרת חיבורים בין החלל לבין העולם שמחוצה לו. בה בשעה שהיא נאבקת עם מגבלותיו, היא חותרת לרקום עמו יחסי אֵמון ונתינה; היא אינה כופה עליו עבודה עשויה מראש, אך גם אינה מאפשרת לקירותיו לתחום את יצירתה. כך הוא גם יחסה לעשייה האמנותית. שאלות לגבי מיקומה בעולם (ובשדה) מנחות את תהליך העבודה, ובסיומו היא מקנה חיים חדשים הן לחלל והן לעשייה שלה עצמה.

התערוכה “החייאה” היא הזמנה לפגוש בחלל “נדבך” מצב מעבדתי, המשתנה במהלך תקופת התצוגה.

קבוצת סלה-מנקה

כורה לעצמי, 2017, תיעוד פרפורמנס

Top
עוד תערוכות באזור:

בית האמנים ירושלים

בית האמנים בירושלים שוכן בבניין היסטורי ששימש בתחילת המאה העשרים את "בצלאל – בית-מדרש למלאכות אמנות" מייסודו של בוריס שץ, גלגולה הראשון של האקדמיה לאמנות ועיצוב. לימים הפך המקום לבית-נכות (מוזיאון) לאומי והוא שימש בתפקידו זה עד להקמתו של מוזיאון ישראל, ירושלים, אז עברו אוספי הבית אל המוזיאון החדש והיוו את גרעין האוספים של מוזיאון ישראל. מאז אמצע שנות השישים של המאה העשרים משמש הבית את אגודת הציירים והפסלים של ירושלים. בניהולה של האגודה הפך בית האמנים למרכז תערוכות תוסס המציע תמהיל מגוון וייחודי של אמנות ישראלית ובינלאומית. תכנית התערוכות השנתית כוללת סדרה לאמנים צעירים בולטים המציגים לראשונה את עבודתם, סדרה רטרוספקטיבית לאמנים ותיקים, תערוכות נושא מקיפות, תערוכות משותפות לאמנים ישראליים ובינלאומיים, ומגוון פעילויות נוספות
לאתר הבית
שמואל הנגיד 12
02-6253653
artists@zahav.net.il
ב', ד', ה' 18:00-10:00; ג' 20:00-14:00; ו' 13:00-10:00; שבת 14:00-11:00; א'- סגור
7, 19, 21, 4, 9, 18, 74
הצג מפה גדולה יותר
X