גיליון #33 | פיענוח | אוגוסט 2021
שער הגיליון מאת מיכל נאמן. לצפיה בשער לחצו כאן

פרט מתוך מיצב, מתוך האוסף, 2021

מתוך האוסף

Bookmark and Share

תערוכת היחיד של אורי זמיר "מתוך האוסף" הוצגה בחלל האופנובנק באוצרותם של עומר שיזף ויואב וינפלד (פתיחה: פברואר 2021). מתוך הטקסט האוצרותי:

"[…] החלל שמעצב זמיר מזמין ריטואלים שונים להתקיים בו: ריטואל אמנותי, ריטואל שמאניסטי ואף ריטואל של יוקרה צרכנית. בחריץ בין העולמות האלה מגלה זמיר מרחב מתעתע הנע בין ההיפי ליאפי, עולמות שבהם ערכם של האובייקטים נקבע על־ידי המערכים שמקיפים אותם, ולא על־ידי התכונות והמאפיינים הגלומים בהם.

בעולמו של זמיר הפדסטל הוא טוטם, הטוטם הוא פדסטל והאובייקט אינו אובייקט לכשעצמו. אבנים בעלות עיניים, מונחות על כריות, ניצבות על גבי הפדסטלים. עין אחת מביטה בצופה והעין השניה מביטה ברעותה. בתוך הבולבוליאדה ההיפית, זמיר מבקש מהצופה לתהות על אודות מרכז הכובד של התצוגה. מעגל המבטים והסמלים מכוון אל מערכת סימנים מקודדת או קולקציה פסבדו־אתנוגרפית, שאין אפשרות לחדור לתוכה, אך ברור שיש לה תחביר משל עצמה […]".

אורי זמיר בוגר המחלקה לאמנות באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל ותוכנית חילופי הסטודנטים ב־Tokyo University of the Art. זכה בפרסים ומלגות בהן פרס איליין אס. קופר ומלגת הצטיינות יתרה מקרן התרבות אמריקה־ישראל. הציג בתערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות בחללי תצוגה ופסטיבלים בהם: בגלריה רוזנפלד, תל־אביב; חלל האופנובנק, תל־אביב; גלריה פיין 3, תל־אביב; גלריה אדמונד דה רוטשילד, תל־אביב; פסטיבל מנורת לילה; המוזיאון היהודי, מינכן; פסטיבל פרינט סקרין, חולון ועוד. חי ויוצר בתל־אביב.