גיליון #29 | כלכלת בית | יולי 2020
שער הגיליון מאת אנה ים . לצפיה בשער לחצו כאן

March 15, רישום על נייר, 21X30 ס"מ, 2020

Mia and Me ועוד

Bookmark and Share

מאז סגר הקורונה במרץ 2020 מעלה רעות אסימיני לדף הפייסבוק שלה יומן רישומי המתעד את השפעת המצב על הוויתה ותודעתה. בין הרישומים, שמבחר מתוכם מוצג כאן, גם סדרה שהיא מכנה "Mia & Me" שבה היא אוספת את שירבוטי בתה הפעוטה ומוסיפה להם המשך משל עצמה. במילותיה:

"גוף הרישומים שלפניכם החל כשנגיף הקורונה נכנס לחיינו, כמהלך תגובתי ואינטואיטיבי למציאות חדשה בה התבקשנו להישאר מבודדים ומסוגרים בבתים. העדר הסטודיו, השהות בדירה קטנה עם תינוקת בת שנה וחצי וצריכת חדשות מוגברת יצרו אצלי רצון לתעד (כמעט בכל יום) את התחושות והמחשבות שעברו בי. גוף הרישומים מתחלק לשניים, האחד הוא רישום שנעשה רק על ידי. והשני הוא שיתוף פעולה עם הבת שלי, ללא ידיעתה. ריבוי הרישומים שלה במהלך היום וההתאהבות האימהית שלי בהן ובה, יצרו אצלי רצון לפענח את הקווים התמימים שלה ולנסות לתרגם אותם, כך שמדי ערב הייתי יושבת עם ערימת הרישומים שלה ומנסה לראות אם אני רואה משהו, כך שלמעשה הרישום שלי היה המשך של הרישום שלה. הקורונה הינה מאורע היסטורי ועולמי, אך גם במידה מסוימת ייזכר עבורי כמאורע אישי ואינטימי".

רעות אסימיני היא אמנית ישראלית רב־תחומית. בוגרת האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל, בעלת תואר .M.F.A מ־Hunter College, ניו יורק, וכן בוגרת התוכנית לציורי קיר בפילדלפיה. היא חיה ויוצרת בתל־אביב.