גיליון #31 | רגע האמת | דצמבר 2020
שער הגיליון מאת אפרת נתן. לצפיה בשער לחצו כאן

EIN AGAM

Bookmark and Share

הפרפורמנס משלב וידאו ומונולוג שנכתב ומוקרא על ידי קגנוב. הנרטיב מחולק לשניים כאשר החלק הראשון מבוסס על חווייתה כניצבת בתעשיית הטלויזיה. היא נשלחה על ידי הסוכנות ״טייק טו״ לההשתתף כרקע בפרסומות, שעשועונים, תכניות ריאליטי, סדרות מערכונים ודרמה. רק כשהתכניות עלו לאוויר לאחר מספר חודשים, יכלה לראות היכן ומתי היא מופיעה. חומרי הגלם ש"דלתה" היוו לה עוגנים סביבם טוותה את הנרטיב בחלק זה.החלק השני מתבסס על נסיונותיה לגרום לאביב גפן להשתתף בעבודת פרפורמנס שלה כאשר הוא מגלם את עצמו בשיא תהילתו, כרוקסטאר אקסצנטרי בן 17. המשא ומתן עמו כמו גם איזורי השוליים של הביוגרפיה שלו מובילים את הסיפור ובונות את הפורטרט שלו מנקודת מבטה תוך יצירת דמותה כמעין סטוקרית או מעריצה אובססיבית.

דניאל קגנוב, ילידת ירושלים (1994) אמנית רב תחומית, חיה ועובדת בתל אביב. עיקר יצירתה מתמקד בוידאו ופרפורמנס. בוגרת תואר ראשון ושני מבצלאל (2020). עבודתה מורכבת מפרויקטים ארוכי טווח המתקיימים במדיות שונות: וידאו, מיצב, פרפורמנס, וצילום סטילס. היא שואבת השראה מתרבות הפופ, צרכנות והיסטוריה בישראל. קגנוב נוטלת על עצמה במהלך עבודותיה תפקידים זוטרים בתוך מערכת מבוססת וממוסדת כדוגמת תעשיית הבידור, מפלגה פוליטית או חברת פרסום אינטרנטית, כשהחומרים שהיא דולה בשטח משמשים לה כחומר גלם ליצירת מיצבים ומיצגים.

עבודותיה הוצגו בתערוכות ובפסטיבלים כגון דוקאביב, פרינט סקרין ופסטיבל הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב

נוסף על עבודתה כאמנית, היא כותבת, משתתפת בפרויקטים ויוזמות שונות כגון ייסוד וניהול מועדון הסרטים ״סינמה סלמה״ שפעל בתל אביב ב-2019.

זוכת פרס ״קופר״ לשנת 2017 ו"נקודת תצפית" – פרס וידאו ארט וקולנוע אקספרימנטלי של פסטיבל סרטי הסטודנטים, אוניברסhטת תל אביב.

https://www.daniellekaganov.com/

וידאו פרפורמנס, 40:54 דקות, 2017