גיליון #26 / שידור חוזר / אוקטובר 2019
שער הגיליון מאת יואב רודה. לצפיה בשער לחצו כאן

Paper and Scissors

Bookmark and Share

בסרט הווידיאו Paper and Scissors, קולה של אישה משמיע רצף הנחיות בגוף ראשון, שנשמע לרגע אפשרי ולרגע דמיוני וברקע דפי אלבום נחתכים בקצב החיתוך של קולה. הטקסט מבוסס על קטעים מהגרסה האנגלית של הספר שכתבה אם סבתי אנה ורבורג ב־1917:

My Rainy Day Book: a Handwork Book for Children, 1938, George G. Harrap & Co. Ltd

במרכזו של הסרט נמצא אלבום פרידה מבית הקיץ האהוב של משפחת סבתי בקוסטברג, המבורג. את האלבום הכינה אנה ורבורג, בשנת 1939, עבור משפחתה. הוא ניתן לי על־ידי סבתי נוני ורבורג־שלמון, שנולדה ב־1922 בהמבורג ומתגוררת היום בעומר.

העבודה מוקדשת לסבתי האהובה נוני.

הילה לביב אמנית רב־תחומית,  בוגרת תואר הראשון במחלקה לאמנות, בבית הספר לאמנות המדרשה, ואת לימודי התואר השני באקדמיה בצלאל בשנת 2010. לביב הציגה בחללים רבים בהם: סדנאות האמנים בתל־אביב; Jagla Ausstelungsraum, קלן, גרמניה; Kunsraum Kreuzberg/Bethanien, ברלין; מובי: מוזיאוני בת ים; מוזיאון חיפה לאמנות עכשווית;  מוזיאון רוקפלר לארכיאולוגיה, מוזיאון ישראל, ירושלים; מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית; מוזיאון ינקו דאדא, עין הוד; גלריה 39, תל־אביב; וגלריה דביר, יפו. בשנת 2018 לביב הציגה לביב שתי תערוכות יחיד בינלאומיות מקיפות בהמבורג, גרמניה ובפאלון בשיתוף המוזיאון היהודי שטוקהולם, שבדיה. נקודת המוצא של שתיהן הוא מרדף נואש אחרי רוחות רפאים ועיסוק בשאלת השחזור של עולם שנעלם תוך שימוש רדיקלי בחומרים ארכיוניים שקמים לתחייה. לביב נולדה ברמת גן, חיה ויוצרת בתל־אביב.

Paper and Scissors, 2018

אנימציית סטופ מושן, 06:46 דקות

קריינית: סופיה ברג־בוהם
עורך: דוד שושן
עריכת צילום: לנה גומון