גיליון #25 | עתידות | יוני 2019
שער הגיליון מאת אסתר שניידר. לצפיה בשער לחצו כאן

Recalculating Route

Bookmark and Share

RECALCULATING ROUTE, היא עבודת רשת מתמשכת של נועה גיניגר שעלתה לאוויר ב־31.12.2008 ומשתנה מידי יום ביומו. בחצות כל יום, לפי אזור הזמן בו האמנית מתגוררת, עולה כותרת חדשה לאתר – מילות חכמה ועצה גנריות הלקוחות מהורוסקופ יומי המבוסס על תאריך וזמן הולדתה.
הטקסט, המופיע בפונט שחור משתנה על גבי רקע לבן, יוצר מפגש אינטימי עם משפט כה כללי שהוא נושא פוטנציאל לעורר הזדהות ולהיות בעל משמעות לכל קורא. האמרות באתר משתנות מדי יום, ואין דרך להתבונן בטקסטים קודמים או עתידיים. שם העבודה, המקבילה האנגלית ל"חישוב מסלול מחדש", לקוח מעולם הניווט הלוויני, אשר מציע ניווט חלופי על פי פרמטרים משתנים בדרך.

RECALCULATING ROUTE היא הראשונה בטרילוגיית עבודות הרשת של גיניגר NO TIME FOR NOSTALGIA [DOT] NOW הכוללת גם את ABSOLUTE COUNTDOWN ואת VERTICAL ELEMENT.

הדימוי המופיע בתחתית העמוד הוא תיעוד של העבודה GET LOST DREAMS, בה טקסט הלקוח מאחת מהאמרות שהופיעו ב־ RECALCULATING ROUTE מועתק בגרפיט ומפוצל בין שתי ציפיות. העבודה נוצרה לתערוכה "COOL LONELINESS" .

נועה גיניגר יוצרת במגוון סוגי מדיה כולל מיצב, וידיאו, סאונד, טקסט ועבודות רשת. היא בוגרת ה־ENSBA, פאריס. במהלך לימודיה לקחה חלק בחילופי סטודנטים באוניברסיטת קרנגי מלון בארה"ב למשך שנה. השתתפה ברזידנסי ב־De Ateliers, אמסטרדם ובאקדמיה האמריקאית ברומא. עבודותיה הוצגו במגוון של תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות ברחבי העולם. גיניגר שותפה בצמד הספוקן וורד Noon&Ain יחד עם המוסיקאית ענת שפיגל. היא חיה ויוצרת באמסטרדם.

noa-giniger.tumblr.com

 

GET LOST DREAMS, 2018
גרפיט על שתי ציפיות כותנה, 55×65 ס"מ כל אחת
צילום: תמרה קוסלמאן