גיליון #36 | טריק | מאי 2022
שער הגיליון מאת הילה לולו לינ פרח כפר בירעים. לצפיה בשער לחצו כאן

16 דרכים לגרום לכיסא לרחף, 2021, קופסת אור

Twin Stranger

Bookmark and Share

אנשים ורוחות רפאים רדפו זה את זה עוד מראשית ההיסטוריה. עם המצאת המצלמה במאה ה19 החלה תופעה משונה, רוחות רפאים- חצי שקופות הופיעו על נייר הצילום מאחורי המבקרים שצולמו בסטודיו לצילום. באותה עת הצלמים נחשבו למתווכים בין עולם החיים לעולם המתים, וחשפו דרך טכניקות צילומיות של חשיפה ארוכה, כפולה או מרובה מציאות אותה לא ניתן לראות בעין עירומה.  

בגוף עבודות זה הדר מיץ מתחקה אחרי תולדות הצילום ומנסה דרך שיטות דיגיטליות ואנלוגיות, ובכלים הנוגעים לפרקטיקות של מדע וקסם, לחשוף מציאות בלתי נראית. בניסיון לגעת ברוחות הרפאים החמקמקות היא מתייחסת לנוכחות הנעלמת שלהן דרך תחושות הגוף, ודרך זרקור התודעה המתעתע.

הדר מיץ, נ. 1989, אמנית רב- תחומית, משנה מצבי צבירה למדיומים בהם עוסקת. בעלת תואר ראשון באמנות וחינוך ב'פקולטה לאמנויות המדרשה' (2014) וסטודנטית לתואר שני בעיצוב תעשייתי, בצלאל. זוכת מלגת 'קרן שרת' מטעם 'קרן התרבות אמריקה־ישראל' וזוכת מענק תמיכה של 'קרן יהושע רבינוביץ'. הציגה תערוכות יחיד בגלריה בקיבוץ בארי, בצבע טרי 11, בית קנדינוף ובית הבאר. השתתפה במבחר תערוכות קבוצתיות בגלריות ומוזיאונים בארץ ובעולם, בין היתר ב-Pcp Gallery בפריז, Museo Civico סיציליה, De Tank בברוז', מוזיאון בר דוד, גלריית אלפרד ועוד. התארחה במספר תוכניות שהות־אמן ביניהן: Cité Internationale des Art, פריז, Est nord Est, קנדה, Performing Arts Forum, צרפת ועוד.