גליון #10 יקום / מאי 2015
שער הגיליון מאת יעל מאירי. לצפיה בשער לחצו כאן

WhiteCity

Bookmark and Share

עבודת הוידאו WhiteCity מציגה דימוי עיר דיסטופית, עיר המייצרת כביכול זיכרונות מהעתיד. זוהי עיר ללא גבולות ברורים של מקום וזמן. העיר הפנורמית נראית כמו אוסף של "חורבות" של עתיד שכבר התרחש. עיר ללא פרטים, ללא חלונות, ללא מערכות סימון, ללא טקסט, כאילו יד מצנזרת מחקה כל אפשרות לאתר את מיקומה. העבודה בנויה מקולאז' דיגיטלי המורכב מעשרות צילומי סטילס של אובייקטים הבנויים משאריות של פרזולי בנין ופרופילי אלומיניום. הקולאז'ים עובדו דיגיטלית והפכו לאוסף סצנות שמתלכדות לנוף פנורמי אחד גדול.

נקודת המבט הינה של מעין מצלמה הסורקת באדישות את פני השטח של העיר. התנועה האיטית והאדישה יוצרת תחושה לא נוחה ,כזו שלא מאפשרת לנו לדעת אם אנו עומדים לפני אירוע או שאנו כבר אחריו. זהו תרחיש מדומיין המנסה ״לבנות״ את מה שנשאר אחרי פעילות שהסתיימה.

נאוה גו'י אוזן, ילידת ניו יורק, ארה״ב. חיה ועובדת בישראל. סטודנטית בתכנית ללימודי המשך לאמנות במדרשה בבית ברל, זוכת מילגת הצטיינות לצלמ/ת מטעם מכון שפילמן, בוגרת המחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל ובוגרת תואר ראשון באמנות וחינוך במדרשה לאמנות בבית ברל.

עבודותיה הן מולטי-מדיומלית הנמצאות בין הקטגוריות של צילום, פיסול ווידאו. עבודתה עוסקת בשיבוש המציאות והרכבתו מחדש בתעתועי סימולציה, קנה מידה ותפישה חזותית.