הניוזלטר של מנופים השארו מעודכנים. תמיד

 > 
המערבל – הרצועה המוזיקלית של פסטיבל מנופים

סדרת מופעים מותאמי מקום החותמים כל אחד מימי הפסטיבל ומערבלים בין אמנות ומוזיקה, מזרח ומערב, ישן וחדש.

מנהל מוזיקלי: רם מזרחי שפינוזה (רמזי)

***הכניסה לכל האירועים חופשית, על בסיס מקום פנוי***

 

24.10.2017

המרכז הירושלמי ללימודי המזרח הקרוב (האוניברסיטה המורמונית)

20:30

יאיר דלאל מארח את מקהלת קולות השלום של המרכז הערבי-יהודי ביפו

יאיר דלאל הוא מוסיקאי יוצר ומבצע, נגן עוד וכינור. יצירתו שואבת השראה מן המרחב המקומי, ובעיקר מהמדבר. הוא משלב בין המקורות המסורתיים היהודיים-ערביים לבין מוזיקה עכשווית, עם דגש מיוחד על המסורת של יהודי עיראק (בבל), במטרה להפוך אותה לתרבות חיה ונושמת השזורה בהוויה הישראלית.

מקהלת 'קולות השלום' מורכבת מבני נוער יהודים וערבים מתל אביב-יפו, המצרפים את קולותיהם לשירה בערבית, עברית ואנגלית, וכן בספרדית ופורטוגזית, בשאיפה לשיתוף אמיתי בין תרבויות באמצעות המוזיקה.

מופע הפתיחה התאפשר הודות לתמיכת משפחת זיסקינד לזכרה של ציפי זיסקינד ז“ל

מספר המקומות מוגבל, הבטיחו את מקומכם והזמינו כרטיסים דרך byujc.concerts@gmail.com

 

 

25.10.2017

בית הנסן

21:00

סאביר sabir صابر

הרכב אינסטרומנטלי של שישה נגנים המשלב מנגינות ים תיכוניות מקוריות עם נגיעות אלקטרו, היפ-הופ ורוק, בניגון חריף, קליט ומרקיד. סאביר מופיעים בארץ ובחו״ל מזה כשנתיים וחצי, ובספטמבר האחרון הוציאו את אלבום הבכורה שלהם.

חברי ההרכב: ענת גוטמן: חליל וביט, אליק הרפז: ויולה, חן עמר: סקסופון, שרון מנסור: קלידים, ינאי אבנט: גיטרה בס, שלו סרור: תופים

צילום: גאיה סעדון

 

 

26.10.2017

סדנת ההדפס

20:30

אלביסטן

טריו מוזיקלי המשלב מוזיקה אלקטרונית עכשווית עם מוזיקה אתנית מהמזרח התיכון ומארצות דרך המשי.

אדה וסיבי אלייב, אם ובן שהקימו ביחד את להקת הרוק האתני "הסלון של אלייב", חברו לתום עידן – "טיטו", אמן מוזיקה אלקטרונית ואיש סאונד (אקו וטיטו) כדי ליצור עיבודים מרעננים ליצירות הקלאסיות והאהובות ממצריים, טורקיה, מרוקו, טג'יקיסטן ועוד. השילוב בין קנון, סקסופון סופרן, פרקשן, שירה וביטים אלקטרוניים יוצר סאונד חדשני, ועם זאת חם ושורשי.

 

27.10.2017

מוסך מאיר דוידוב – מתחת לסדנאות האמנים, ירושלים

13:00

Monolingua احادي اللسان ״חד-לשוני״ מארחים את תאמר נאפר

בין לבנון למצרים, בין ירדן לים התיכון: השדה המוזיקלי המקומי גונח שירים באנגלית ומאנפף בעברית. במנותק מהמרחב התרבותי הערבי, נמס הקהל הישראלי אל תוך השעמום הגלובאלי.

הפרויקט מבקש לפתוח חלון אל סצנת המוזיקה העכשווית בפלסטין ובמזרח התיכון ולהנכיח את השפה הערבית, השקופה כמעט לחלוטין בשדה התרבות המקומי, כך שתהווה חלק טבעי במרחב הישראלי.

תאמר נאפר, ראפר וחבר בהרכב DAM יוצר ראפ של זעם טהור אך נטול שנאה, המושפע מתרבות ההיפ הופ האמריקאית. הוא מעניק לו ניחוח ערבי-מקומי, שיוצא מתוך הגטו של לוד, עיר הולדתו, בחזרה לעולם.

שמות הראפרים המשתתפים:

DJ RAMZY Al SpinozA, MC Muhammad Jabid Mughrabi, Muzi Raps, Raed Bassam Jabid

 

28.10.2017

הקוביה

החל מ-20:00

דיסקומנאייק – חן אלמליח וגל כדן

בק-טו-בק של גלאם מהשכונות: דרבוקות וסינת'ים, ביטים מהמזרח התיכון, אלקטרוני מפה ומשם, היפ- הופ וכל מה שעושה כפיים בלב ושמח בנשמה.

 

יאיר דלל, צילום: אייל טל
X