הניוזלטר של מנופים השארו מעודכנים. תמיד

 > 

היכרות זרה

15.9.16 - 18.11.16

אמן: מאיה שלייפר
אוצרות: קבוצת Sala-Manca

עוברי אורח, אנשים ברכבת, נשים שנפגשות בזמן הליכות, נוסעים באוטובוס – אחרים וזרים הם ההשראה לסדרת העבודות של מאיה שלייפר, העוסקת בעולמם של זרים-מוכרים כפי שהיא מדמיינת אותם.

 

איוריה של מאיה זכו בתערוכה למימד נוסף באמצעות טכניקות שונות: החל במכשירים מיתולוגיים מראשית הקולנוע, כגון הזואוטרופ, וכלה בפיזיקל קומפיוטינג. המיצבים בתערוכה מנהלים דיאלוג עם עולם ספרי הפופ-אפס ומשלבים הקרנה של דימויים נעים ואיורים סטטיים במידות שונות של אינטראקטיביות. המרחב שבו מפוזרים הדימויים של מאיה מהדהד את עולמם של במאי הקולנוע ג'ורג' מלייס (Melies) והאנימטור ויליאם קנטרידג' (Kentridge), כמו גם את עולם ספרי הילדים של פעם.

 

מאיה היא מאיירת ומעצבת. עבדנו איתה לראשונה כשהיתה עדיין סטודנטית בבצלאל, אז עיצבה את הגיליון הראשון של "הערת שוליים" והתוותה את הקו האסתטי של כתב-העת. ב-15 השנים שחלפו מאז עיצבה מאיה ספרי ילדים מרתקים, ובהם "לא קל להיות גיבור-על", "הנסיכה זוהרה" ו"הארנב שרצה להיות עץ", והיתה המעצבת הראשית של העיתון "דה-מרקר". במקביל לא חדלה מליצור עבודות אישיות.

 

התערוכה הנוכחית, הראשונה של מאיה בשדה האמנות, היא מפגש מחודש ביננו. במהלכו חברנו לגיא יצחקי, ניר יהלום, יובל קדם, סטודיו פוינק, אופיר גל ויורי סמרטאנקו, ויצרנו עבור עולם התנועה של מאיה מרחב שהוא בין סטודיו פתוח למעבדת נסיונות ולחדר פלאים.

 

תכנות: גיא יצחקי

מנגנון הגלגל של היצירה "עולם עגול": יובל (גלילאו) קדם

האחראי הטכני ובונה הזואוטרופ: ניר יהלום

עוזר טכני: יורי סמרטאנקו

סאונד: אופיר גל

אנימציה: סטודיו פוינק

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מתוך "באותו ראש״ מאיה שלייפר

Top

מעמותה

מודל העשייה במעמותה מבוסס על שיתוף ידע ועזרה הדדית: לימוד, ביקורת, תצוגה ויצירה שמתמקדים בטכנולוגיה ובמדיה ושומרים על עצמאות אמנותית בניסיון לקיים אפשרות של תרבות אחרת, שמפתחת תהליכי עומק, משוחחת ומתדיינת עם הסביבה, בתגובה לתרבות הבידורית והפסטיבלית והרוח הצרכנית השולטות בעיר. המתחם החדש, חללי המרתף של בית הנסן, בית החולים למצורעים לשעבר, ישמש כסדנאות לאמנים, חדר וידיאו, חדר סאונד, חדר הקרנה, חללי תצוגה ומרכז לימוד ומפגש
לאתר הבית
מעמותה בבית הנסן: גדליהו אלון 14 ירושלים, קומת מרתף
02-5630182
prod@mamuta.org
משתנה, מומלץ להתעדכן באתר
13,18
הצג מפה גדולה יותר
X