הניוזלטר של מנופים השארו מעודכנים. תמיד

 > 

ברוקן קייפייב

יום רביעי 13.7 עד 20.8

אמן: קרן שביט
אוצרות: קבוצת Sala-Manca

יום רביעי 13.7 בשעה 20:00

בעבודות הוידיאו והצילום האחרונות שלה (2016-2013), מתכתבת קרן שביט עם ז'אנרים שונים השואבים מן הקולנוע הניסיוני, הקולנוע התיעודי, הוידיאו הביתי ואף מתוכניות הריאליטי, על אף הפער האסתטי והנרטיבי בין עבודותיה של שביט לבין הז'אנר הטלוויזיוני. שביט מציבה את עצמה בזירת ההתרחשות וחושפת את הצופה למערכת היחסים הרגישה בין היוצר לבין הדמויות המצולמות בסרט.

שביט מגדירה תפיסה ייחודית של יופי תוך פיתוח של אסתטיקה המתפתחת מאז עבודותיה הראשונות: מודל אחר של משפחה, כללים אחרים של התנהגות ומשיכה לשונה ולבלתי מקובל. קורפוס העבודות של שביט יוצא דופן בשדה האמנות הישראלית. קולה, כקולן של הדמויות בסרטים, מפתיע, מסקרן, מחריד, יוצר הנאה וקורא להתחברות לחיים מורכבים יותר, בהם האפל יכול להוות נורמה חיובית.

קרן שביט היא אמנית בין-תחומית ואוצרת החיה ועובדת בברוקלין, ניו יורק, ובוגרת בצלאל האקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים. העבודות שלה מתמקדות בנרטיבים ניסיוניים ובעיבוד מחדש של מציאות וזיכרון.

 

Top

מעמותה

מודל העשייה במעמותה מבוסס על שיתוף ידע ועזרה הדדית: לימוד, ביקורת, תצוגה ויצירה שמתמקדים בטכנולוגיה ובמדיה ושומרים על עצמאות אמנותית בניסיון לקיים אפשרות של תרבות אחרת, שמפתחת תהליכי עומק, משוחחת ומתדיינת עם הסביבה, בתגובה לתרבות הבידורית והפסטיבלית והרוח הצרכנית השולטות בעיר. המתחם החדש, חללי המרתף של בית הנסן, בית החולים למצורעים לשעבר, ישמש כסדנאות לאמנים, חדר וידיאו, חדר סאונד, חדר הקרנה, חללי תצוגה ומרכז לימוד ומפגש
לאתר הבית
מעמותה בבית הנסן: גדליהו אלון 14 ירושלים, קומת מרתף
02-5630182
mamutita.art@gmail.com
ימים ג-ו, 10:00-14:00
13, 18
הצג מפה גדולה יותר
X