הניוזלטר של מנופים השארו מעודכנים. תמיד

 > 

ג'ונגל מתורבת, לכאורה

פתיחה: 27.12.18 בשעה 19:30 - נעילה: 04.03.19

אמן: חנאן אבו חוסיין, רננה אלדור, שרה בנינגה
אוצרות: נאוה ט. ברזני

התערוכה ג'ונגל מתורבת, לכאורה מבקשת להתבונן על הפרט ועל פעולות אנושיות שנטוות ומנותבות במארג מרושת, של סדרים או של אי-סדרים חברתיים. הפילוסוף צ'רלס טיילור (Taylor) כותב ב"מועקת המודרניות": "הדאגות שאדבר עליהן מוכרות מאוד. אין צורך להזכירן לאיש; אנו דנים בהן, מקוננים בשלהן, קוראים עליהן תיגר ומתווכחים עליהן ללא הרף […]" ג'ונגל מתורבת, לכאורה מישירה מבט מכוון אל אותן "דאגות" מוכרות שנדחקות אל השוליים; ומטרידה את הנוחות המדומה.

 

חנאן אבו חוסיין שעוסקת בדיכוי וברציחתן של נשים בחברה הערבית, חותרת תחת אי הצדק באמצעות עבודותיה שחורטות ומטביעות את חותם האובדן. מרחבים טעונים מצויים בעבודותיה של רננה אלדור שנעות בין מרחב פנימי לחיצוני. היא מבקשת לכוון את המבט פנימה ולפרום את המידע. אך המסע המחזורי אל הלא מודע לא נשלם ומותיר חידת אני מופשטת ובלתי פתורה. שרה בנינגה מבקשת למקד התבוננות מעמיקה שתאתר מסר סמוי ומאיים מאחורי שיחים ירוקים ומאחורי שיח משמעויות בג'ונגל מתורבת.

 

 

Top

הגלריה לאמנות במכללה לחינוך על שם דוד ילין

ככל שהדינמיקה בחברה הישראלית הופכת ליותר ויותר רב-תרבותית ומסוכסכת, כך הולך ומתחזק מעמדה של האמנות כערוץ משמעותי להבעה עצמית, לפרשנות ולביקורת חברתית. הגלריה לאמנות במכללה ע"ש דוד ילין מציגה אמנות ישראלית-מקומית שבוחנת נושאי ליבה מהותיים בחברה ובתרבות, משקפת אותם ומציבה מראה לעיני המתבונן. כגלריה שמצויה בתחומיה של מכללה לחינוך, היא פועלת מתוך גישה דינמית המשלבת בחינה מתמדת ושיקוף של נושאים חברתיים-תרבותיים המשפיעים על האמנות ולהיפך. חלל הגלריה, שמשמש גם את הסטודנטים שבאים בשעריה של המכללה, מהווה פלטפורמה דינמית למחקר, לחשיבה ולנקודת מפגש בין דעות, תרבויות, מסורות ועוד.
לאתר הבית
‎מעגל בית המדרש 7, בית הכרם
02-6587525
navatbarazani@gmail.com
א'-ה' 10:00-18:00
9א', 16, 21, 33, 50
תחנת החלוץ
X