הניוזלטר של מנופים השארו מעודכנים. תמיד

 > 

דוגם מציאות

תאריך פתיחה יעודכן בהמשך

אמן: פרל שניידר
אוצרות: הילי גרינפלד

דוגם מציאות היא שלוחה של התערוכה 'שמשונית' במרחב הציבורי בהשתתפות האמנית פרל שניידר והאוצרת הילי גרינפלד.

 

​שמשונית היא יריעת פלסטיק מעובד שנועדה לספק הגנה מהירה מפני הגשם; היא מצע לשילוט זול או חומר גלם למרקיזות; בו בזמן היא גם חמנייה, צמח יפיפה ומתוחכם, המתאים עצמו לזווית קרני השמש. בתערוכת היחיד ׳שמשונית׳ שניידר מחברת את שני הקצוות הללו – פלסטיק זול ופשוט, מעשה ידי אדם, עם חוקיות נשגבת של הטבע, חיבור שבא לידי ביטוי בציורים עם ׳תוספות׳ תלת מימדיות.

 

שניידר מעוניינת להפיח בציור את דחיפות החיים המאפיינת את רחובות העיר. היא מכניסה דחיפות זו לחלל הגלריה הסטרילי כביכול, ומצביעה על המקומות בהם פנים הבית נשפך החוצה, אל המרחב הציבורי, או לחילופין על האופן שבו המולת הרחוב זולגת פנימה לתוך חלל הבית. החוץ, הרחוב שברשות הרבים, מתערבב עם האינטימי והביתי.

ללא כותרת, טכניקה מעורבת, 2020, פרל שניידר

Top

סדנאות האמנים, ירושלים

סדנאות האמנים (ע"ר) הוקמו בשנת 1982 ע"י הקרן לירושלים והיו למיזם ראשון מסוגו בארץ שאיפשר לאמנים לפעול בחלל עבודה מסובסד לאורך זמן, במטרה לעודד את העשייה האמנותית בירושלים. המתחם כולל 15 חללי עבודה בהם פועלים אמנים מקצועיים מכל תחומי האמנות החזותית. האמנים, אשר נבחרים על ידי ועדה אמנותית, זכאים לפעול במקום למשך חמש שנים. בסדנאות לקחו חלק במשך השנים מיטב האמנים הפועלים בישראל, ביניהם לארי אברמסון, אסף בן צבי, אמנון בן עמי, אבי סבח, מאשה זוסמן, אתי אברג'יל, שי אזולאי ועוד. במתחם פועלת גלריה – שמשלימה וחושפת את פעילות האמנים בסדנאות לציבור הרחב. בנוסף, הגלריה מארחת תערוכות ופרויקטים מיוחדים, ובכך מהווה מרכיב חשוב בהתפתחות הסדנאות כמוסד משפיע ושותף לשיח האמנותי-תרבותי. הגלריה נוסדה ב-2010 הודות לתמיכתן הנדיבה של קרן ג’ורג’ וג’ני בלוך, קרן ד”ר גאורג וג’וזי גוגנהיים, וקרן אדולף ומרי מיל ופועלת בסדנאות האמנים בסיוע קרן לויד, באמצעות הקרן לירושלים.
לאתר הבית
האומן 26, קומה 3, א.ת תלפיות
02-6797508
amos@artiststudiosjlm.org
ב', ד' 10:00-16:00 ה' 12:00-20:00
34, 13, 5
  הצג מפה גדולה יותר
X