הניוזלטר של מנופים השארו מעודכנים. תמיד

 > 

חזרה – הופעת תיאוריה #3

10 בפברואר 2016 - 20:30

אמן: עידו גוברין ואנסמבל מוסיקה נובה
אוצרות:

*** כניסה חופשית

ההופעה החיה, שתתרחש בינות לעבודות המוצגות כבר בחלל התערוכה לשוב למקום, זה, כמו למות, תעסוק במושג התיאורטי של ״חזרה״ באמצעות פרקטיקה אמנותית מבוססת סאונד וטקסט בנסיון לברר האם וכיצד ידע חדש על אודות מושג ה״חזרה״ מתאפשר באמצעים שאינם תיאורטים.

כחלק אינטגרלי וכהרחבה של תכני התערוכה, הסיטואציה הפרפורמטיבית/מוסיקלית תשלב בין הסאונד של המיצבים הקיימים בה ובין יצירה חיה מאת סטפן טאוט drei 1-21 בנגינת אנסמבל מוסיקה נובה ובהשתתפותו של עידו גוברין מחו״ל, באמצעות סקייפ, כ״נוכחות-נפקדת״, כסטרוקטורה חיצונית בתוך הסאונד שהתערוכה מייצרת אך בה בעת גם כנוכחות סונורית עצמאית. יצירתו של סטפן טאוט, מלחין שוויצרי וחבר באנסמבל ונדלוויזר, מרחיבה באופן שבו היא כתובה את המרחב הסונרי ואת החלל שבו היא מתרחשת. המרחב הצלילי החדש אינו בהכרח מרכז אלא פריפריה שוות נפש הפתוחה לארועים ויחסים שונים.

Musica Nova – אנסמבל ישראלי למוזיקה אקספרימנטלית ועכשווית מישראל ומהעולם; קולקטיב המורכב ממוזיקאים ואמני סאונד, אשר פועלים יחד כמבצעים וכיוצרים להעשרת הדיאלוג בין עולם המוזיקה, לבין אמנויות חזותיות.

יוני ניב: קרוטלס

תום סולוביציק: סקסופון סופרן

דן וינשטיין: צ׳לו

עידו גוברין: טקסט

 

 

 

 

 

 

Top

בית הנסן - מרכז לעיצוב, מדיה וטכנולוגיה

מודל העשייה במעמותה מבוסס על שיתוף ידע ועזרה הדדית: לימוד, ביקורת, תצוגה ויצירה שמתמקדים בטכנולוגיה ובמדיה ושומרים על עצמאות אמנותית בניסיון לקיים אפשרות של תרבות אחרת, שמפתחת תהליכי עומק, משוחחת ומתדיינת עם הסביבה, בתגובה לתרבות הבידורית והפסטיבלית והרוח הצרכנית השולטות בעיר. המתחם החדש, חללי המרתף של בית הנסן, בית החולים למצורעים לשעבר, ישמש כסדנאות לאמנים, חדר וידיאו, חדר סאונד, חדר הקרנה, חללי תצוגה ומרכז לימוד ומפגש
לאתר הבית
מעמותה בבית הנסן: גדליהו אלון 14 ירושלים, קומת מרתף
02-5793702
info@hansen.co.il
ימים א'-ה' 10:00-18:00 ימים ו',ש' 10:00-14:00
13, 18
הצג מפה גדולה יותר
X