הניוזלטר של מנופים השארו מעודכנים. תמיד

 > 

מוכי ירח

פתיחה: 5.6.21 - נעילה: 31.7.21

אמן: דינה יקרסון
אוצרות: בר ירושלמי

דינה יקרסון מציגה גוף עבודות אינטימי בו מולחמים יחד מיתולוגיה וסיפורי אימה לכדי תצרף ציורי. זוהי סדרת ציורים המזמינה להתבונן בפחד הילדי אל מול הלא מוכר, המסתתר מאחורי דלת הארון.

התערוכה מציגה סדרה של ציורי שמן ורישומי גיר המתארים מסע של אדם המתעורר אל תוך הלילה, ומוצא עצמו בתוך מופע תעתועים המשתקף לו מקירות חדרו. יקרסון מלהטטת בציוריה בין ארכיטיפים של פחד ונשגבות, בהם מזדחלים מן המחשכים יצורי כלאיים אלגוריים. במרכז התערוכה עומד ציור שמן גדול-מימדים, המתכתב עם ציורו של טיציאן ״עונשו של מרסיאס״. ציור המספר את סיפורו של הסאטיר שביקש להתחרות בנגינתו עם אפולו, וכעונש על הפסדו האל פשט ממנו את עורו בעודו חי.

יקרסון ממירה את סיפור פשיטת העור לציור הנע בין גרוטסקיות לחלום בלהות, כאלגוריה לחטא ההיבריס של העוסקים במלאכת הציור; חגיגה בכחנלית המגיחה כחיזיון מתוך האפלה.

 

דינה יקרסון, לילה, 2021, שצן על נייר, 29X21 ס"מ

Top

בית האמנים ירושלים

בית האמנים בירושלים שוכן בבניין היסטורי ששימש בתחילת המאה העשרים את "בצלאל – בית-מדרש למלאכות אמנות" מייסודו של בוריס שץ, גלגולה הראשון של האקדמיה לאמנות ועיצוב. לימים הפך המקום לבית-נכות (מוזיאון) לאומי והוא שימש בתפקידו זה עד להקמתו של מוזיאון ישראל, ירושלים, אז עברו אוספי הבית אל המוזיאון החדש והיוו את גרעין האוספים של מוזיאון ישראל. מאז אמצע שנות השישים של המאה העשרים משמש הבית את אגודת הציירים והפסלים של ירושלים. בניהולה של האגודה הפך בית האמנים למרכז תערוכות תוסס המציע תמהיל מגוון וייחודי של אמנות ישראלית ובינלאומית. תכנית התערוכות השנתית כוללת סדרה לאמנים צעירים בולטים המציגים לראשונה את עבודתם, סדרה רטרוספקטיבית לאמנים ותיקים, תערוכות נושא מקיפות, תערוכות משותפות לאמנים ישראליים ובינלאומיים, ומגוון פעילויות נוספות
לאתר הבית
שמואל הנגיד 12
02-6253653
artists@zahav.net.il
ב', ג', ד', ה' – 10:00 – 18:00 שבת – 11:00 – 14:00
7, 18, 74, 75, 77, 34, 22
הצג מפה גדולה יותר
X