הניוזלטר של מנופים השארו מעודכנים. תמיד

 > 

מחווה לגלריה גימל ירושלים 1996-1978

פתיחה: 5.6.21 - נעילה: 31.7.21

אמן: סעיד גולבהר מייסד גלריה גימל
אוצרות: אירנה גורדון

תערוכת מחווה לגלריה גימל אותה הקים וניהל סעיד (אלי) גולבהר ופעלה בירושלים בשנים 1978- 1996. בתקופת פעילותה הגלריה השכילה לאפיין קו קדמי באמנות הישראלית; בראשית דרכה היה זה קו מופשט, מושגי-מינימליסטי, ובהמשך, בשנות ה-80 של המאה הקודמת – קו פיגורטיבי ואקספרסיבי יותר, שביטא את החזרה לציור באמנות המקומית. בין האמנים שעבורם אצר גולבהר תערוכות יחיד, ניתן למנות את אביבה אורי,  אסף בן צבי, צבי גולדשטיין, מיכאל גיטלין, משה גרשוני, כוכי דוקטורי, גבריאל כהן, פנחס כהן גן, יצחק ליבנה,  ריורם מרוז, יהושע נוישטיין, מרים נייגר, מנשה קדישמן, משה קופפרמן, גבי קלזמר, אוסוולדו רומברג, פמלה לוי, ודוד ריב. גלריה גימל רשמה פרק מיוחד בכרוניקה של האמנות הישראלית.

מבחר העבודות בתערוכה הנוכחית נותן ביטוי עכשווי לפעילותה ההיסטורית בעיר במשך 18 שנים – פעילות שהעניקה מרחב ובית לאמנות ולאמנים, שהובילו את האוונגרד המקומי בשנות ה-80 וה-90 של המאה ה-20.

תערוכה בגלריה גימל ריורם מרוז: חיזוק פעולות השרירים

Top

בית האמנים ירושלים

בית האמנים בירושלים שוכן בבניין היסטורי ששימש בתחילת המאה העשרים את "בצלאל – בית-מדרש למלאכות אמנות" מייסודו של בוריס שץ, גלגולה הראשון של האקדמיה לאמנות ועיצוב. לימים הפך המקום לבית-נכות (מוזיאון) לאומי והוא שימש בתפקידו זה עד להקמתו של מוזיאון ישראל, ירושלים, אז עברו אוספי הבית אל המוזיאון החדש והיוו את גרעין האוספים של מוזיאון ישראל. מאז אמצע שנות השישים של המאה העשרים משמש הבית את אגודת הציירים והפסלים של ירושלים. בניהולה של האגודה הפך בית האמנים למרכז תערוכות תוסס המציע תמהיל מגוון וייחודי של אמנות ישראלית ובינלאומית. תכנית התערוכות השנתית כוללת סדרה לאמנים צעירים בולטים המציגים לראשונה את עבודתם, סדרה רטרוספקטיבית לאמנים ותיקים, תערוכות נושא מקיפות, תערוכות משותפות לאמנים ישראליים ובינלאומיים, ומגוון פעילויות נוספות
לאתר הבית
שמואל הנגיד 12
02-6253653
artists@zahav.net.il
ב', ג', ד', ה' – 10:00 – 18:00 שבת – 11:00 – 14:00
7, 18, 74, 75, 77, 34, 22
הצג מפה גדולה יותר
X