הניוזלטר של מנופים השארו מעודכנים. תמיד

 > 

מיטת אמן

פתיחה 1.12.18 בשעה 20:30 - נעילה 22.12.18

אמן: מקס אפשטיין, אולגה גולצר, ליהי גולצר
אוצרות: רינה פלד

מקס אפשטיין מציג אסמבלאז'ים שיש בהם שילוב מרתק בין "חדר פלאות" בארוקי, לבין ה-objets trouve's של אמני הדאדא והסוריאליזם. אופן ההצגה של האובייקטים בחלל הגלריה, על הריבוי, העושר, האקלקטיות והדחיסות שלהם, הופכים אותו למעין "חלל פלאות, או "חלל מוזרויות" בארוקי. אולם האובייקטים עצמם מבחינת תוכנם ומשמעויותיהם, מהדהדים יותר מכל את ה-objets trouve's הדאדאיסטים-סוריאליסטים, ומעלים בזיכרון את עבודותיהם של מרסל דושאן, מאן ריי, מרט אופנהיים ואחרים. התערוכה מיטת אמן חושפת לפנינו את עמדתו של מקס אפשטיין כאמן בעולם. כמשוטט ואספן אובססיבי הוא מביא אל הסטודיו חפצים שונים המושכים את תשומת ליבו, ושם באמצעות עבודת מלאכה שקדנית של הלחמה, הדבקה, ריתוך וכיו"ב הם עוברים תהליך של מטמורפוזה והופכים לאובייקטים אמנותיים, המבטאים את אופן ההתבוננות שלו במציאות ואת עמדתו ביחס אליה. עמדה שיש בה הזמנה ל"שינה פעילה" או לחלימה, אלא גם ביקורת.

גם אולגה גולצר, ש"Anima verite" שלה מוקרנת על תקרת הגלריה, מעל למיטה המוצבת במרכז החלל, היא אספנית אובססיבית היוצרת מתוך אובייקטים הלקוחים מן המציאות עולם נוסטלגי-חלומי בעזרת הדמיון.

צידם מוצגות "המדליות" של האמנית-אורחת: ליהי גולצר (בתה של אולגה). היא מנתחת את סביבת העבודה של אולגה, אוספת טעמים, דגימות ומזכרות, ומשתמשת בהם כחומרי-גלם ל"מדליות" שאותן היא מעניקה לשני הקולגות המבוגרים יותר שלה.

 

R_Cockroach, mixed media, Max Epstein

Top

אגריפס 12

הגלריה השיתופית "אגריפס 12" הוקמה באפריל 2004 על ידי 15 אמנים כמרכז של פעילות יצירתית עצמאית וחופשית, ללא שיקולים מסחריים וללא מטרת רווח.

חברי הגלריה הם אמנים פעילים ומוכרים שהציגו במוזיאונים ובגלריות בארץ ובעולם, חלקם זכו בפרסים ובמלגות הצטיינות ומלמדים במוסדות כגון: בצלאל, מכללת הדסה ובית הספר לקולנוע "סם שפיגל".

מיום הקמת הגלריה הצגנו עשרות תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות בהן השתתפו אמני הגלריה ואמנים אורחים. וכן קיימנו מפגשי שיח גלריה, ערבי מוסיקה וקריאת שירה ואירועים אחרים

לאתר הבית
אגריפס 12, ירושלים (הכניסה דרך כיכר אבן ישראל)
054-2374420
agripas12gallery@gmail.com
ב'-ה' 16:30-19:30, ו'-שבת וערבי חג 11:00-14:00
7,8,18,19,32,45,66,74,78
  הצג מפה גדולה יותר
X