הניוזלטר של מנופים השארו מעודכנים. תמיד

 > 

פירוטכניקה

פתיחה: 4.5.19 בשעה 20:00

אמן: תערוכה קבוצתית
אוצרות: טלי קיים

אמנים משתתפים: גידי גילעם, נטלי אילון, מיקה חזן בלום, עוז מלול ואורי לוין

בשעה שבעולם נערכים לתערוכת האמנות הנוצצת מכולן, הביאנלה בונציה, נפתחת בסדנאות האמנים בירושלים תערוכה קבוצתית שמציגה לראווה את האופן שבו לא כל הנוצץ זהב.

האמניות/ים המציגות/ים מנסות/ים לשאת ולתת איתנו הצופים על עצם חווית הצפייה, המחשבות והתחושות שהיא מעוררת. ביצירותיהם הם מתעמתים עם מגמות באמנות עכשווית בינלאומית המובילות יצירות להיות גדולות מהחיים ועשויות מחומרים יקרים, נוצצים אך גם חסרי נשמה.

התערוכה מכוונת לעורר דיון על ההבדל בין הנעשה "שם" והנעשה "כאן"; יצירות ספקטוקולריות שנוצרות במפעלים על ידי אסיסטנטים, מול יצירה מקומית עצמאית ונטולת משאבים הנשענת על מסורת של דלות החומר.

לפרטים נוספים

 

מיקה חזן בלום (פרט מתוך העבודה 'תסמונת הלב השבור', 2019, טכניקה מעורבת)
Top

סדנאות האמנים, ירושלים

סדנאות האמנים (ע"ר) הוקמו בשנת 1982 ע"י הקרן לירושלים והיו למיזם ראשון מסוגו בארץ שאיפשר לאמנים לפעול בחלל עבודה מסובסד לאורך זמן, במטרה לעודד את העשייה האמנותית בירושלים. המתחם כולל 15 חללי עבודה בהם פועלים אמנים מקצועיים מכל תחומי האמנות החזותית. האמנים, אשר נבחרים על ידי ועדה אמנותית, זכאים לפעול במקום למשך חמש שנים. בסדנאות לקחו חלק במשך השנים מיטב האמנים הפועלים בישראל, ביניהם לארי אברמסון, אסף בן צבי, אמנון בן עמי, אבי סבח, מאשה זוסמן, אתי אברג'יל, שי אזולאי ועוד. במתחם פועלת גלריה – שמשלימה וחושפת את פעילות האמנים בסדנאות לציבור הרחב. בנוסף, הגלריה מארחת תערוכות ופרויקטים מיוחדים, ובכך מהווה מרכיב חשוב בהתפתחות הסדנאות כמוסד משפיע ושותף לשיח האמנותי-תרבותי. הגלריה נוסדה ב-2010 הודות לתמיכתן הנדיבה של קרן ג’ורג’ וג’ני בלוך, קרן ד”ר גאורג וג’וזי גוגנהיים, וקרן אדולף ומרי מיל ופועלת בסדנאות האמנים בסיוע קרן לויד, באמצעות הקרן לירושלים.
לאתר הבית
האומן 26 , קומה 3, א.ת תלפיות
02-6797508
amos@artiststudiosjlm.org
ב' 10:00-16:00 ד' 10:00-16:00 ה' 12:00-20:00 ו׳ 10:00-14:00 ובתיאום מראש
5, 10, 13, 15, 30, 34
  הצג מפה גדולה יותר
X