הניוזלטר של מנופים השארו מעודכנים. תמיד

 > 

פרסטיז'

פתיחה: 25.3.21 - נעילה: 22.5.21

אמן: מרסל תהילה ביטון, אניעם לאה דרעי
אוצרות: אתי אברג'ל

תערוכתן של האמניות, אניעם לאה דרעי ומרסל תהילה ביטון, "פרסטיז'", בנויה כמחזה לשלושה חדרים. שלוש מערכות, המורכבות ממיצבי וידיאו, מפיסול ומאובייקטים, קושרות מקורות השראה ביוגרפיים, תרבותיים ואמנותיים לכדי מיקרוקוסמוס אלטרנטיבי, שבו מתרחש משחק זהויות אסוציאטיבי, פארודי וגרוטסקי, לרגעים אוטופי, השואף למוסס את הדיכוטומיה בין קוטבי הדת והאמנות.

 

ציטוטים מטקסטים רבניים, טקסים ומנהגים, דרשות וסיפורים, אמונות, מיתוסים ומקורות ביוגרפיים חוברים למושגים ולמדדים אמנותיים ותרבותיים, לקודים אסתטיים, למשחקי מִגדר, לגינוני מעמד, ייחוס ושייכות, לצווי אופנה, לקאנונים של יופי ושל יוקרה, למידות נכונות ולקריטריונים היררכיים.

 

אניעם דרעי, נווה מדבר בין כפות רגלי, 2017, יציקת גבס, פיגמנט, נייר דבק

Top

בית האמנים ירושלים

בית האמנים בירושלים שוכן בבניין היסטורי ששימש בתחילת המאה העשרים את "בצלאל – בית-מדרש למלאכות אמנות" מייסודו של בוריס שץ, גלגולה הראשון של האקדמיה לאמנות ועיצוב. לימים הפך המקום לבית-נכות (מוזיאון) לאומי והוא שימש בתפקידו זה עד להקמתו של מוזיאון ישראל, ירושלים, אז עברו אוספי הבית אל המוזיאון החדש והיוו את גרעין האוספים של מוזיאון ישראל. מאז אמצע שנות השישים של המאה העשרים משמש הבית את אגודת הציירים והפסלים של ירושלים. בניהולה של האגודה הפך בית האמנים למרכז תערוכות תוסס המציע תמהיל מגוון וייחודי של אמנות ישראלית ובינלאומית. תכנית התערוכות השנתית כוללת סדרה לאמנים צעירים בולטים המציגים לראשונה את עבודתם, סדרה רטרוספקטיבית לאמנים ותיקים, תערוכות נושא מקיפות, תערוכות משותפות לאמנים ישראליים ובינלאומיים, ומגוון פעילויות נוספות
לאתר הבית
שמואל הנגיד 12
02-6253653
artists@zahav.net.il
ב', ג', ד', ה' – 10:00 – 18:00 שבת – 11:00 – 14:00
7, 18, 74, 75, 77, 34, 22
הצג מפה גדולה יותר
X