הניוזלטר של מנופים השארו מעודכנים. תמיד

 > 

קיר אמן I שמיים שבורים

פתיחה: 08.02.20

אמן: מורן פישר
אוצרות: ענבל מנדס-פלור

ענבל מנדס-פלור מארחת את מורן פישר

 

סדרה חדשה של עבודות, נוצרת ומתהווה עדיין, בזמן כתיבת טקסט זה, בסטודיו של פישר; מתוך תחושת דחיפות ליצור משהו חדש, חי ופועם, שמדבר ומגיב אל עולם יפיפייה ובו בזמן כאוטי, אבסורדי, מוצף ובוער. הציורים של פישר נובעים מתוך תשוקה לצבע, מורכבים משכבות של צבע, לעיתים ציור חדש מצויר על גבי ציור ישן שמבצבץ תחתיו ולעיתים הציורים מתגלגלים דרך דימויים שונים עד שמגיעים לנראותם הסופית.

בציורים המופשטים ניתן לזהות אלמנטים מעולם הטבע, צורות אורגניות המפורקות ומורכבות מחדש בחזרתיות היוצרות תנועה, רטט וחושניות בציורים. חלק מהדימויים נשארים אניגמטיים, עמוסים בפרטים קטנים מוגדלים ומזמינים את הצופה להתבונן מקרוב.

שני ציורים חדשים, מפתיעים בנבדלותם מהציור המופשט של פישר, מבוססים על תצלומים של בעלי חיים שהציפו בשבועות האחרונים את הרשת, מאסון השריפות באוסטרליה.

שם העבודה "שמיים שבורים" הוא גם השם שבחרה פישר למקבץ עבודות זה, מתייחס לרעיון הפרקטל- דימוי של עולם אינסופי, שככל שנפרק אותו לחלקיו תמיד יהיו בו עוד חלקים שהינם מודל של השלם עצמו, ומהדהד את הציטוט של הרבי מקוצק "אין דבר שלם מלב שבור". מתוך כוונה לתאר רגע מיוחד בהתפתחותו הרוחנית של האדם, בו השבר מהווה הזדמנות לשינוי, התחדשות ותקווה.

 

עפיפונים, שמן על קנבס, 90 על 110 סמ', 2014, מורן פישר
Top

סדנאות האמנים, ירושלים

סדנאות האמנים (ע"ר) הוקמו בשנת 1982 ע"י הקרן לירושלים והיו למיזם ראשון מסוגו בארץ שאיפשר לאמנים לפעול בחלל עבודה מסובסד לאורך זמן, במטרה לעודד את העשייה האמנותית בירושלים. המתחם כולל 15 חללי עבודה בהם פועלים אמנים מקצועיים מכל תחומי האמנות החזותית. האמנים, אשר נבחרים על ידי ועדה אמנותית, זכאים לפעול במקום למשך חמש שנים. בסדנאות לקחו חלק במשך השנים מיטב האמנים הפועלים בישראל, ביניהם לארי אברמסון, אסף בן צבי, אמנון בן עמי, אבי סבח, מאשה זוסמן, אתי אברג'יל, שי אזולאי ועוד. במתחם פועלת גלריה – שמשלימה וחושפת את פעילות האמנים בסדנאות לציבור הרחב. בנוסף, הגלריה מארחת תערוכות ופרויקטים מיוחדים, ובכך מהווה מרכיב חשוב בהתפתחות הסדנאות כמוסד משפיע ושותף לשיח האמנותי-תרבותי. הגלריה נוסדה ב-2010 הודות לתמיכתן הנדיבה של קרן ג’ורג’ וג’ני בלוך, קרן ד”ר גאורג וג’וזי גוגנהיים, וקרן אדולף ומרי מיל ופועלת בסדנאות האמנים בסיוע קרן לויד, באמצעות הקרן לירושלים.
לאתר הבית
האומן 26, קומה 3, א.ת תלפיות
02-6797508
amos@artiststudiosjlm.org
ב' 10:00-16:00 ד' 10:00-16:00 ה' 12:00-20:00 ו׳ 10:00-14:00 ובתיאום מראש
34, 13, 5
  הצג מפה גדולה יותר
X