הניוזלטר של מנופים השארו מעודכנים. תמיד

 > 

רשומון: תערוכה בהתהוות

פתיחה: 21.11.19 - נעילה: 25.01.20

אמן: תערוכת קבוצתית
אוצרות: גבי יאיר ובתיה רוזנק

המונח "רשומון" מיצג כיום, בעקבות סיפורי אקוטגאווה ריונוסוקה וסרטו של אקירה קורוסאווה מ-1950, מצב שבו לא ניתן לאמת סיפור בגלל עדויות סותרות הניתנות על ידי דוברים שונים המעורבים בסיפור. במקביל לביאנלה השביעית לרישום בירושלים שמתמקדת השנה ב"רישום בתלת ממד" התבקשו חברי גלריה אגריפס 12 ירושלים להציע עבודות רישום קיימות או חדשות על מצע דו ממדי. כמו ב"רשומון" גם כאן התקבלו מגוון נקודות מבט ובחירות אישיות של חברי הגלריה בהתייחסותם למושג רישום ולהעדפותיהם בהקשר של ההשתתפות בתערוכה.

 

הצענו לקיים תערוכה בהתהוות המאתגרת את משתתפיה לשנות את גרסתם (יצירתם) במהלך החודש השני ממועד הפתיחה. אמני הגלריה מוזמנים להגיב בעשייה אמנותית למקבץ העבודות ולפריסתן בחלל הגלריה. השינוי יעשה על ידי הוספה, הסרה, מחיקה או החלפה תוך התייחסות לעבודות סמוכות או אחרות תוך כיבוד הקיים המתהווה ובתאום אוצרותי.

 

 

Top

אגריפס 12

הגלריה השיתופית "אגריפס 12" הוקמה באפריל 2004 על ידי 15 אמנים כמרכז של פעילות יצירתית עצמאית וחופשית, ללא שיקולים מסחריים וללא מטרת רווח.

חברי הגלריה הם אמנים פעילים ומוכרים שהציגו במוזיאונים ובגלריות בארץ ובעולם, חלקם זכו בפרסים ובמלגות הצטיינות ומלמדים במוסדות כגון: בצלאל, מכללת הדסה ובית הספר לקולנוע "סם שפיגל".

מיום הקמת הגלריה הצגנו עשרות תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות בהן השתתפו אמני הגלריה ואמנים אורחים. וכן קיימנו מפגשי שיח גלריה, ערבי מוסיקה וקריאת שירה ואירועים אחרים

לאתר הבית
אגריפס 12, ירושלים (הכניסה דרך כיכר אבן ישראל)
054-2374420
agripas12gallery@gmail.com
ב'-ה' 16:30-19:30, ו'-שבת וערבי חג 11:00-14:00
הרכבת הקלה, תחנות יפו מרכז והדוידקה
  הצג מפה גדולה יותר
X