הניוזלטר של מנופים השארו מעודכנים. תמיד

 > 

שודדי קבצים

פתיחה: 28.5.19 - נעילה: 25.6.19

אמן: תום עזריה ושיר רז
אוצרות: אביטל נאור וכסלר

התערוכה שודדי קבצים היא תערוכת יחד ראשונה של זוג האמנים שיר רז ותום עזריה, אמנית ואמן צעירים ומבטיחים שפועלים ולומדים כיום בלונדון.
התערוכה נולדה כשגילו במפתיע את הימצאותו של קבר יסון בסמוך לדירת מגוריהם ברחוב אלפסי ברחביה בתקופת לימודיהם במחלקה לצילום בבצלאל. מערת קבר מרשימה מהמאה השניה לפנה"ס. במהלך ימי הבית השני, הקבר נשדד, נהרס ברעידת אדמה וננטש סופית במאה הראשונה לספירה, עד שהתגלה באקראי ב- 1956.

במהלך תקופה ארוכה חקרו שיר ותום את פיסות המידע השונות והמבלבלות שמצאו ברשת ובספריות על הקבר. החוויה המפתיעה של חיי יומיום סטודנטיאליים שכללו גיחות לקבר מבית שני, ואחר כך מעבר לארץ זרה, הולידו מיצב חד פעמי שנוצר בתהליך מתמשך של נבירה ארכיונית, דיגיטלית, בקבצי טקסט ותמונה שמנותקים מהקשרם, ועוסק בקו הדק שבין אמת ובדיה. המיצב הכולל רישומים, ציורי קיר, תצלומים, וידאו ופיסול יתפרש על קירות גלריה ביתא השוכנת במרחק 2 ק"מ מקבר יסון, תוך שהוא מעלה שאלות על צילום ועל מוות, על מחקר ומניפולציה, על שודדי ים, חדרים חסומים, ועל רישומי פחם שכבר מזמן נמחקו.

 

שיר רז ותום עזריה, פרט ממיצב 'שודדי קבצים'

Top

גלריה ביתא

ביתא - בית לאמנות, חברה ועיר, הינו מרכז אמנות עירוני של המחלקה לאמנות פלסטית בעיריית ירושלים, המרכז הוקם ב-2014 במבנה סיידוף ההיסטורי ברחוב יפו בירושלים, בשכנות לשוק מחנה יהודה. המרכז מהווה בית פעיל לקידום ואירוח יוזמות אמנותיות ומרכז לתיירות אמנותית בירושלים, מתוך רצון לבחון ולעודד את הקשרים בין אמנות, חברה והעיר ירושלים על כל גווניה ומורכבותה. הפעילות כוללת: גלריה פעילה לאמנות עכשווית, מפת האמנות של ירושלים שהושקה בימים אלה, סיורי אמנות, קורסי עיצוב ואיור, אתר 360° של חללי אמנות בעיר, אירוח קבע של סדנת העץ של מוסללה, ואאוטליין- שבוע האיור והמילה של ירושלים.
לאתר הבית
יפו 155, ירושלים
02-595-3346
beitagallery@gmail.com
א'-ה' 9.00-17.00, ו' 10.00-13.00
תחנת "שוק מחנה יהודה" ברכבת הקלה
X