הניוזלטר של מנופים השארו מעודכנים. תמיד

 > 

תמה

פתיחה: 7.8.21 - נעילה: 2.10.21

אמן: רות נורמן
אוצרות: מידד אליהו

במשך שנה תמימה ציירה רות נורמן 48 פרגמנטים מתוך שטיח פרסי, שגילתה בעת ביקור בבית חברתה. נורמן פירקה את השטיח החידתי במבטה ובודדה מקטעים ממנו לכדי אינדקס אישי של דמויות אנושיות, של בעלי חיים ושל התרחשויות מעולמות אגדתיים. לאחר השלמת האיסוף, פנתה האמנית לפעולה מדיטטיבית של ציור בטכניקה שפיתחה עם השנים: הנחת נוזל מחיקה מדולל על גיליונות נייר שחורים דחוסים, פירוק המבנה המקורי ופיזור הדמויות במרחב דמיוני חדש .סצנה אחר סצנה עולות הדמויות מתוך השטיח ומכוננות מעמדים וסדרים חדשים.

 

העולמות הפנטסטיים בסדרה שואבים ממסורת הסיפור, מן הדימויים עתירי השכבות והפרטים בציור הפרסי-מוגולי ומזיכרונות ילדותה של האמנית בישראל של אמצע המאה הקודמת. דווקא בעולם דימויים מורכב וזר כל כך עבורה מצאה האמנית מרחב מכיל לספר בו את סיפורה.

 

מפגש גלריה: יום שבת, 18.9.21 בשעה 12:00

 

רות נורמן, פיתוי, 2021, טיפקס על נייר, צילום: לאון צרפתי

Top

בית האמנים ירושלים

בית האמנים בירושלים שוכן בבניין היסטורי ששימש בתחילת המאה העשרים את "בצלאל – בית-מדרש למלאכות אמנות" מייסודו של בוריס שץ, גלגולה הראשון של האקדמיה לאמנות ועיצוב. לימים הפך המקום לבית-נכות (מוזיאון) לאומי והוא שימש בתפקידו זה עד להקמתו של מוזיאון ישראל, ירושלים, אז עברו אוספי הבית אל המוזיאון החדש והיוו את גרעין האוספים של מוזיאון ישראל. מאז אמצע שנות השישים של המאה העשרים משמש הבית את אגודת הציירים והפסלים של ירושלים. בניהולה של האגודה הפך בית האמנים למרכז תערוכות תוסס המציע תמהיל מגוון וייחודי של אמנות ישראלית ובינלאומית. תכנית התערוכות השנתית כוללת סדרה לאמנים צעירים בולטים המציגים לראשונה את עבודתם, סדרה רטרוספקטיבית לאמנים ותיקים, תערוכות נושא מקיפות, תערוכות משותפות לאמנים ישראליים ובינלאומיים, ומגוון פעילויות נוספות
לאתר הבית
שמואל הנגיד 12
02-6253653
artists@zahav.net.il
ב', ג', ד', ה' – 10:00 – 18:00 שבת – 11:00 – 14:00
7, 18, 74, 75, 77, 34, 22
הצג מפה גדולה יותר
X