צבי טולקובסקי, ללא כותרת, 1992, תצריב, שעוה רכה ואקווטינטה, גובה 105 ס"מ, רוחב 76 ס"מ
צבי טולקובסקי, ללא כותרת, 1992, תצריב, שעוה רכה ואקווטינטה, גובה 105 ס"מ, רוחב 76 ס"מ
כניסה חופשית

משקוף ומדיום ההדפס

סדנת ההדפס ירושלים

פתיחה: 30.08נעילה: 08.12
כניסה חופשית

אמנים.ות: דוד (דדי) בן שאול, צבי טולקובסקי, אברהם אופק, יורם רוזוב, איבן שוובל, יצחק גאון, שאול שץ, מילכה צ'יזיק, פיני משה, ציביה וינמן, מיכאל גיטלין, ויהושע נוישטיין

אוצרות: מירב המבורגר ואריק קילמניק

"משקוף" הוא שמה של קבוצה רב־תחומית של אמנים חזותיים, משוררים ומוזיקאים, שפעלה בין 1968 ל־1970 בירושלים. היו חברים בה דוד (דדי) בן־שאול, צבי טולקובסקי, אברהם אופק, יורם רוזוב, איבן שוובל, יצחק גאון, שאול שץ, מילכה צ'יזיק, פיני משה, ציביה וינמן, מיכאל גיטלין ויהושע נוישטיין. משוררים ומוזיקאים דוגמת גרשון בן־דוד, דניס סילק, הרולד שימל, יוסי אפק, יהודה עמיחי ויוסי מר־חיים נטלו חלק משמעותי בתערוכות, במיצגים ובאירועי ה"הפנינג" הראשונים של הקבוצה. משקוף הייתה קבוצה רדיקלית לעומת קודמותיה בסצנת האמנות הירושלמית, וגישתה האמנותית הייחודית הטביעה את חותמה על ירושלים ועל ישראל עד היום.

בשנות ה־60 וה־70, טכניקת ההדפס פרחה ברחבי העולם ובישראל. אמני משקוף עבדו לעתים קרובות בהדפס בסדנה של דוד בן־שאול, ולמעשה, רבים מהם הכירו בה זה את זה. בסדנה הייתה לאמנים ההזדמנות להרחיב את גבולות היחסים החברתיים שלהם וליצור קשרים חדשים בעולם האמנות, בסביבה שיתופית שנמצאת מחוץ למשולש של מרכז העיר. לאורך השנים, הייתה לסדנת ההדפס בירושלים הזכות להזמין רבים מאמני משקוף ליצור ולהדפיס בה. מתוך תחושת קרבה לאמנים אלה שעבדו לא פעם בטכניקות הדפס, סדנת ההדפס ירושלים מתכבדת להציג את קבוצת משקוף, בתערוכה המאגדת יצירות מתקופת הפעילות של הקבוצה, לצד עבודות שנוצרו על ידי אמני הקבוצה בשנים שלאחר מכן.

משוררים ומוזיקאים: גרשון בן-דוד, דניס סילק, הרולד שימל, יוסי אפק, יהודה עמיחי, ויוסי מר חיים

אירועים בתערוכה

אודות הגלריה

שעות פתיחה

איך מגיעים