גיליון #32 | המשפט | פברואר 2021
שער הגיליון מאת מיכל בראור, צילום מקור: לע"מ. לצפיה בשער לחצו כאן

אי אמון

Bookmark and Share

עבודה זו היא שחזור הופעתו של עו"ד יוסי חביליו בדיון שנערך ב־30 לאוגוסט 2018, בבית המשפט המחוזי בירושלים. הדיון התקיים במסגרת משפט מתמשך שהובילה עיריית ירושלים נגד גלריה ברבור הירושלמית (מידע על השתלשלות המערכה המשפטית כאן) ובשיאו העלה עורך הדין המייצג את הגלריה, שאלות נוקבות על הפוליטיזציה של המהלך המשפטי. כבוד השופט שתק.

חביליו, שמשחזר בסגנון חופשי את הטקסט שכתב בעצמו, מופיע מנותק מהקשר וחסר כוח פוליטי כביכול. יחד עם זאת, הופעתו מקבלת מעמד של טקסט נבואי או של תיאטרון מוסר, בעל היכולת להוציא לאור את מה שמתרחש מאחורי דלתותיו הטרוקות של החוק, הופך את הזירה האמנותית לזירה פוליטית.

סלה־מנקה היא קבוצת אמנות ירושלמית רב־תחומית שחבריה הם בני הזוג לאה מאואס ודיאגו רוטמן. חברי הקבוצה יזמו וערכו (מ־2001) את כתב העת לאמנות 'הערת שוליים', אצרו והפיקו את סדרת אירועי האמנות ״הערה" (שליוו את גיליונות כתב העת), וב־2009 ייסדו בעין כרם את ה'מרכז לאמנות ומחקר מעמותה'. מאז 2013 המרכז פועל בניהולם בבית הנסן. עבודותיה של הקבוצה עוסקות בפואטיקה של תרגום, הגירה וארעיות ובסוגיות חברתיות ופוליטיות קשורות. הן הוצגו בתערוכות רבות ובפסטיבלים בארץ ובעולם. בין היתר: מוזיאון ישראל, ירושלים; מוזיאון פתח תקוה לאמנות; מוזיאון חיפה לאמנות; המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית, חולון; טרנסמדיאלה, ברלין; טייט מודרן, לונדון; פסטיבל הקולנוע ירושלים; Eyebeam, ניו יורק; טירת אוּיאזדובסקי, ורשה; בלאקבוקס, בלפסט; PFA, ברקלי; Kunsthall 3,14, ברגן; פסטיבל ישראל, ירושלים; Rum46, אורהוס; Dulce, בואנוס איירס; IMPA — La Fábrica, בואנוס איירס.

אתר מעמותה

אמיר בולצמן הוא אמן סאונד רב־תחומי, אוצר ומלחין. בוגר המחלקה למוזיקה חדשה בבית הספר לאמנות וחברה מוסררה ובעל תואר ראשון ושני מהמחלקה לסונולוגיה  בקונסרבטוריון המלכותי של האג.

בשנים האחרונות הוא מעורב בסצנת המוזיקה הניסיונית בישראל, הולנד וגרמניה כנגן יחיד ובשיתוף פעולה עם נגנים והרכבים משתנים. חבר בצמד 'אנסמבל של אהבה טרור' יחד עם המתופף אריאל ערמוני. הציג ואצר עבודות למגוון גופי תרבות ירושלמיים כגון: מעמותה ("עזאזל" ו"יערות גשם בירושלים"), גלריית ברבור ("האזנות סתר"), עונת התרבות בירושלים ("טילדה", "הדיםI + II") וקולקטיב האמנות 'נו קואסט'. מנהל אמנותית את 'הדים' הוצאה לאור, פלטפורמה למוזיקה עכשווית וניסיונית. מנחה, מורה למוזיקת מחשבים וקומפוזיציה במחלקה למוזיקה חדשה בבית הספר לאמנות וחברה מוסררה, ירושלים.

אי אמון, 2018, וידיאו, 14:20 דקות

טקסט ופרפורמנס: עו"ד יוסי חביליו

צילום: דימה נוף

סאונד: אמיר בולצמן

עריכה: סלה־מנקה