גיליון #33 | פיענוח | אוגוסט 2021
שער הגיליון מאת מיכל נאמן. לצפיה בשער לחצו כאן

דטרויט

Bookmark and Share

לחצו כאן בכדי לצפות בעבודה

סיסמה: detroit

מפת עיירה ערבית מוצגת בפני מתכנני ערים שאינם מודעים לכך שהיא נבנתה באזור אימונים צבאי.

אמיר יציב הוא יוצר סרטים ואמן חזותי. כחלק מעיסוקו, יציב מתעניין בנרטיבים מהעבר ובפרשנותם העכשווית, כאשר מעבודותיו וסרטיו עולה תחושת ניכור, דרכה הוא חושף את חוסר האפשרות של אמת היסטורית קוהרנטית אחת. כפי שפועל עיתונאי, היסטוריון או במאי, יציב אוסף שברי סיפורים, שואל שאלות ומלקט פיסות מידע כדי לחזור לסיפור ולזיכרון מסוים ולפעול בתוכו, בניסיון להמחיש משהו מוסתר או מודחק, ובכך ליצור חוויה ביקורתית ובד בבד, פיוטית.

נקודות המוצא שלו הן בעיקר עדות ופרשנותה, והניסיון להציג את שתיהן בו־זמנית ללא קונפליקט. שילוב המדיום הדיגיטלי בעבודתיו מאפשר לו לנסות לייצר תרבות בדיונית בתוך העדות הספציפית, כפעולה במסגרת מסורת אופוזיציונית של פירוק ובנייה מחדש של הייצוג – לספר את הסיפור מחד, אך לפקפק בו מנגד, כסוג של השתקפות על הפרספקטיבה שלנו על המציאות.

יציב הוא בוגר האקדמיה לאמנות ועיצוב בבצלאל, ירושלים, וה־UDK, ברלין. עבודותיו הוצגו במספר תערוכות יחיד ובמספר רב של תערוכות קבוצתיות, ביניהן ב־Tate Modern, לונדון; KW, ברלין; Van Abbemuseum, הולנד, ועוד. סרטיו הוקרנו בפסטיבלי קולנוע ברחבי העולם. חי ועובד בתל־אביב.

http://www.amiryatziv.com