גליון #20/פיניש מרץ 2018
שער הגיליון מאת עירא שליט. לצפיה בשער לחצו כאן

חפץ שעלי להיפרד ממנו

לנה גומון

Bookmark and Share

1. חפץ שעלי להיפרד ממנו.

דיוקן עצמי, אקריליק על נייר, 2017. נעשה במסגרת קורס ציור בהנחיית יעקב משורי, בסיס לאמנות ותרבות, הרצליה. כחלק מתרגיל נדרש לחתוך את הדיוקן ל-400 מלבנים זהים בגודל 5X3.5 ס"מ.

 

2. סקיצה.

ללא כותרת, 2017; ללא כותרת, 2017

 

3. עבודה שתמיד רציתי לעשות ואף פעם לא עשיתי לפני כן.

ללא כותרת, 2016, הדפסת פיגמנט על נייר ארכיבי, 75X50 ס"מ.

מתוך הסדרה "גבעות השועלים", אשר צולמה במועדון היסטורי-צבאי "חיפוש" של העיר קלינקביצ'י שבבלרוס. עיקר פעילות חברי המועדון היא חיפוש קברים לא מתועדים של חיילים סובייטיים. בין הפעילויות הנוספות של חברי המועדון: שחזור ובנייה מחנות פרטיזנים, פגישות עם וטרנים, הקמת אנדרטאות ושחזור קרבות. לשם מלאכת הרקונסטרוקציה של הקרבות חברי הקבוצה חוקרים בדקדקנות רבה את פרטי הלבוש התקופתיים, כמו גם את כלי הנשק והתחמושת של הצבא הסובייטי והצבא הגרמני.  הם מגנים בתוקף כל קשר לאידאולוגיה הנאצית.

 

4. עבודה לא גמורה.

בינואר 2008, במסגרת לימודיי בבצלאל, לקחתי חלק בסדנת צילום בקיבוץ ניר אליהו, בהנחיית יוסי ברגר ז"ל. נציג הקיבוץ שיזם את שיתוף הפעולה: שמואל אייל ז"ל. נושא הסדנה "קיבוץ ניר אליהו – סיפור". מטרת הסדנה לאסוף רשמים צילומיים, שיחד מצטברים לסיפור אחד שלם. סיפור פרטי, אישי, חברתי, פוליטי, סביבתי, היסטורי או אחר. הפעילות במקום ברובה עצמאית וחופשית.

בתום הסדנה תוכננה תערוכה, שלא יצאה לפועל.

עקב כך, יוסי העביר אליי את החומרים של משתתפי הסדנה ויחד עם לנה קוזנצובה עבדנו על הצעת תצוגה חדשה. בהעדר חלל מתאים לתערוכה בשטח הקיבוץ, הצענו להוציא ספר תצלומים. ההצעה נדחתה ע"י הנהלת הקיבוץ.

בין משתתפי הסדנה: גיא אייזנר, גלית אלוני, מישל גבינט, לנה גומון, חני זכאים, שירה טבצ'ניק, דן כרמלי, אנקה מירקין, ליאור צ'רבינסקי, סטס קוזמין, לנה קוזניצובה, אולג קלשניקוב, מאוריציו רוסאלס ואחרים.

***

לנה גומון נולדה בעיר דנפרופטרובסק באוקראינה, עלתה לישראל בגיל 12.

למדה בבצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים.

כיום חיה ויוצרת באשדוד.