גיליון #32 | המשפט | פברואר 2021
שער הגיליון מאת מיכל בראור, צילום מקור: לע"מ. לצפיה בשער לחצו כאן

99.7% הרשעות

Bookmark and Share

99.7% הרשעות, 2020, פרט מתוך אנימציה תלת־ממד 

כתיבה ובימוי: עינת ויצמן

אנימציה תלת־ממד: אמי ספרד

הסרטון המוצג בגיליון הוא פיילוט לסרט המתעד ביקורים שערכה יוצרת התיאטרון והאקטיביסטית עינת ויצמן בבית המשפט הצבאי עופר במטרה לחשוף את אחד המנגנונים המרכזיים והחבויים לעיני הציבור שדרכו שולט הצבא במאות אלפי בני אדם, נתיני הכיבוש. הסרט מציג עדויות ראייה של ויצמן מתוך בית המשפט הצבאי ובמקביל, משרטט את הניסיונות של המערכת שלא לאפשר את התיעוד.

מאחר ולא ניתן להכניס אמצעי צילום לשטח בית המשפט, האמנית אמי ספרד שיחזרה את ההתרחשות באמצעות הדמיית תלת־ממד ממוחשבת ששפתה החזותית גובשה בהשראת המסורת האסתטית של רישומי בתי משפט.

עינת ויצמן היא שחקנית, יוצרת תיאטרון פוליטי דוקומנטרי ואקטיביסטית. הצגותיה עוסקות בחשיפת המציאות של הכיבוש הישראלי. העבודות שלה מספקות במה לקולות מגוונים, כולל אלו שנמצאים מחוץ לקונצנזוס החברתי־תרבותי ומאתגרים את החשיבה המקובלת. בין הצגותיה: בושה; פלסטין, שנת אפס; אני, דארין טאטור; ואסירי הכיבוש.

www.einatweizman.com

אמי ספרד היא אמנית ניו־מדיה, בוגרת תואר ראשון בעיצוב תעשייתי באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל ותואר שני באמנות יצירה באוניברסיטת חיפה. בעבודותיה ספרד בונה עולמות וירטואליים, אינטראקטיביים ואנימטיביים המושפעים ושואבים מעולם הציור ועוסקים בנושאים פוליטיים. ספרד הציגה בגלריות ובמוזיאונים ברחבי הארץ ועבודותיה נמצאות באוספים שונים.

www.emisfard.com

99.7% הרשעות, 2020

אנימציה תלת־ממד, 05:00 דקות