גיליון #24 דיסאוריינטציה / מרץ 2019
שער הגיליון מאת מיכל ששון. לצפיה בשער לחצו כאן

INFILL, מראה הצבה, המדרשה לאמנות בית ברל, 2015. צילום: אורי גרון

INFILL

Bookmark and Share

INFILL הוא מושג מעולם האדריכלות שמשמעו בנייה חדשה המשלבת ומחדירה מבנים חדשים לתוך מבנים ישנים. בפרויקט זה, צרור מקבילה טקטיקת בנייה זו לחפירה ארכיאולוגית של מבנה רב שכבתי, שבניגוד לחפירה המקורית מאחדת את הזמן והחומר.

החלל מורכב מסופראימפוזיציה של שלושה מבנים, שהשתלבו באופן תלוי אתר במבנה הרביעי – הוא חלל הגלריה. פירוק המבנים לפרגמנטים ושילובם מחדש יוצר קומפוזיציה הממזגת מרחב ארכיטקטוני עם שיבוש מוחלט שלו – המבנים חשופים במקטעים, מדמים מבוך של מפגשים ויוצרים חללים מדומים ובלתי אפשריים. הפשטה וביטון בלתי לכיד וחסר יסודות יוצרים פרדוקס מבני של אדריכלות מודרנית, שאינה פונקציונאלית ולפיכך עקרה.
שימוש מניפולטיבי של תעתוע חומרי, פירוק, התקה, היפוך וקנה מידה משתנה ביחס לגוף, יוצרים חווית חלל בלתי אמצעית המאמתת את הצופה עם יחסי כוחות של  גרביטציה ואיבוד אוריינטציה.

המיצב INFILL הוצג כפרויקט הגמר של צרור במדרשה לאמנות, בית ברל. אוצר: ברק רביץ

לימור צרור היא אמנית רב־תחומית העוסקת במיצב, פיסול ווידיאו־ארט. בוגרת המדרשה לאמנות בבית ברל, והציגה בתערוכות יחיד וקבוצתיות. בעבודותיה היא עוסקת בבניית מערך של דימויים היברידיים וסביבות משובשות הממזגות אמנות ומציאות תוך התמקדות בחלל המורכב מפירוק אובייקטים או תכניות אדריכליות ובנייתם מחדש. עבודתה נשענת על מערכת מאפיינים פיסוליים (צבע, צורה, משקל, חומריות) תוך שיבוש משחקי וחתירה תחת כוחות פיזיקליים.

www.limortsror.com