גיליון #30 | המצאת הטבע | אוקטובר 2020
שער הגיליון מאת עירית תמרי. לצפיה בשער לחצו כאן

Rat Tale

Bookmark and Share

Rat Tale, פרט מתוך מיצב , 2017

 

Rat Tale הוא מיצב אימרסיבי ואינטראקטיבי הבוחן את האופן בו אנו תופסים בעלי חיים אורבניים החולקים איתנו את מרחב המחייה העירוני. המשתתפים עוברים חוויה של גילוי בה שכבות דיגיטליות שונות חושפות עולם תת קרקעי ספקולטיבי. המרחב המשותף מאפשר קרבה פיזית בין בני אדם לבין חולדות תוך היפוך נקודת המבט. Rat Tale נוצר בהשראת מחקרים על בהיביוריזם ועל היביטים קוגניטיבים של גועל ואסתטיקה.

גל נסים היא אמנית רב תחומית היוצרת בעבודותיה שילוב בין אמנות, מדע וטכנולוגיה. בעבודותיה היא חוקרת את הקשרים הנוצרים בין טבע, תרבות וסביבות מעשה ידי אדם.

נסים עוסקת במערכת היחסים המורכבת של האדם עם חיות סינטרופיות, החולקות איתנו את אותו מרחב מחיה וניזונות מהפסולת האנושית (כגון נמלים, עכברושים, רקונים ותנים). כחלק מתהליך היצירה האמנותית נסים עורכת מחקר באמצעות מתודות שהושאלו מעולם המחקר המדעי (שאלת מחקר, תצפיות וניסויים) ומשלבת בין סאונד, וידאו, אנימציה, פיסול, הומור וטכנולוגיה.

עבודותיה הוצגו בארץ ובעולם בין השאר בפסטיבל NYCxDesign בטיימס סקוור, היכל המדע של ניו יורק; גלריית המדע, דטרויט; גלריה לאומנויות המדיה, ניו יורק; קונקורדיה, הולנד; כנס GStreamer, ברלין; שבוע העיצוב בירושלים; פסטיבל פרינט סקרין, חולון ועד.

נסים זכתה במענקים ומלגות מטעם Culture and Animals Foundation, LMCC, Asylum Arts, מענק פרוייקט מחקרי של Google ואוניברסיטת ניו יורק, מועצת הפיס לתרבות ואמנויות, מכון ויצמן למדע לחוקרים צעירים מצטיינים. נסים חברה במסלול המדע היצירתי של NEW INC ב־New Museum. בוגרת תואר שני מ־ITP של NYU, בוגרת תואר ראשון, בהצטיינות יתרה בביולוגיה ומדעי הקוגניציה, בתכנית אמירים־טבע של האוניברסיטה העברית בירושלים. במקביל ללימודי התואר הראשון למדה באקדמיה לאמנות ועיצוב, בצלאל.

www.galnissim.com

Rat Tale, 2017

וידיאו, 01:05 דקות

תיעוד ההצבה