גליון #11 מעקב/ ספטמבר 2015
שער הגיליון מאת צח חכמון. לצפיה בשער לחצו כאן

scorn  (תיעוב)  - בעיקבות ורונזה 

אלגוריה לחינוך רע.
185X185 שמן על בד
2015

 

Bookmark and Share
הסידרה "אלגוריות לחינוך רע" היא סידרה של העתקי ציורים שכולם ציורו בעבר במטרה להיות מוצבים על התקרה ועם השנים מצאו את עצמם מוצבים על הקיר כמו ציור רגיל, אבל עם אותה הקצרה פרפקטיבית של ציור בגובה.
את הדמויות בציורים מחליפים אנשים בני זמננו שנלכדו במצלמות מעקב במקומות שונים, מתוכניות ראליטי, מכולות שכונתית או סרטי פורנו.
ההקצרה שנוצרת ע"י מצלמות המעקב היא אותה הקצרה שייצרו ציירי התקרות ורק הדמויות מוחלפות. הציורים שנועדו לתקרה נצפים עכשיו כמו מסך בחדר בקרה. דמויות האזרחים שנכנסו אל הסצינה בתרם הספיקו ליישר מבט לעובדה שהם מצולמים. צולמו עוד בתרם הפכו לפושעים, כוכבים או למושאי תשוקה.מתן אורן (נ.1984) סטודנט לתואר שני לאמנות בבצלאל תל אביב (2014-). בשנת 2011 סיים תואר ראשון בבצלאל במחלקה לאמנות ירושלים, מתוכם סימסטר אחד במחלקה לציור בוויזנזי ברלין בתכנית לחילופי סטודנים. מתן זכה בפרס פרסר למצוינות בציור, במלגת "עמית בצלאל" בתמיכת קרן רוטשילד ובמלגת "חברות" הדסה הר הצופים. בשנת 2012 לקח חלק בקולקטיב הסטודיו V22בלונדון ולאחר מכן ב Broadway Studios בלונדון. מתן הציג תערוכות יחיד בבית האמנים בתל אביב, ובאופיס סשן בלונדון והשתתף בתערוכות בקבוצתיות מתוכן: בית הגפן בחיפה, גלרית בנימין בתל אביב, Broadway Studios בלונדון ובחממת האמנים של צבע טרי.