גיליון #32 | המשפט | פברואר 2021
שער הגיליון מאת מיכל בראור, צילום מקור: לע"מ. לצפיה בשער לחצו כאן

Supreme, פחם על נייר, 165x270 ס"מ, 2020

SOVEREIGN

Bookmark and Share

ציורי הפחם המוצגים בגיליון הם חלק מסדרת עבודות שנוצרו יחד לקראת תערוכה שהיתה אמורה להיות מוצגת ברוסיה ונדחתה בגלל הקורונה. התערוכה, שעתידה להיקרא "SOVEREIGN" (ריבון), עוסקת בקשר שבין כוח ודימויים והאופן שבו אנו כסובייקטים (נתינים, של החוק, של האמנות) ניצבים מולם. סדרת הדימויים נוגעת באופן שבו ארכיטקטורה רוקמת דימוי למציאות ולפוליטיקה, ובאופן בו הגוף האנושי ניצב מולה ובתוכה. העבודות מעלות שאלות על הדרכים בהן היא פועלת על מנגנוני התפיסה הבסיסיים כמו פרספקטיבה וקנה מידה, מנגנונים הכפופים לחוקים מתמטיים רציונליים שבה בעת יכולים לעורר רגש ואימה.

הציור SUPREME שמופיע במקבץ זה נעשה מתוך תצלום של מודל היסטורי של בית המשפט העליון שהיה אמור לקום בהר הצופים, אך בנייתו בוטלה בשל מלחמת יום כיפור ותוצאותיה. מבנה בית המשפט שלא נבנה, משמש מעין חלום על מקום של צדק שעדיין לא התממש. רוחו הקפקאית האפלה של המשפט שורה על העבודות בתחושה המוזרה שעולה מהם, שלמבנים והאובייקטים בתוכם ישנם הגיון והקשרים שנדמים תמיד מחוץ להישג יד.

הלל רומן הוא אמן ומרצה במדרשה לאמנות, מכללת בית ברל. בוגר תואר ראשון בספרות מאוניברסיטת תל אביב ובעל תואר שני באמנות פלסטית מ־Goldsmiths College, לונדון. עבודותיו של רומן, ציורי פחם גדולי ממדים והצבות ציבוריות השתתפותיות, עוסקות בהיבטים שונים של הקשר בין הסדר הפוליטי והסדר הוויזואלי.

www.hillelroman.com