הניוזלטר של מנופים השארו מעודכנים. תמיד

 > 

Overexposure

7.7.16 עד 19.7.16

אמן: תערוכה קבוצתית
אוצרות:

 

 תערוכת הבוגרים מחזור 2016 של החוג לתקשורת צילומית במכללה האקדמית הדסה ירושלים יוצאת לדרך.

פתיחה: ביום חמישי – 7.7.16 בשעה 19:00 נעילה: ביום שלישי 19.7.16 בשעה 20:00.

אתר התערוכה : overexposure.co.il

 

תערוכת הבוגרים מתאפיינת בטווח רחב של מגמות, העושות שימוש בוטח בצילום בווידאו ובניומדיה, המתפרשים על תחומים רחבים ומגוונים של נושאים, שפות חזותיות ופלטפורמות משתנות. בהרבה מהעבודות נפרמים הפורמטים הקלסיים ונבחנים מבנים מוכלאים חדשים.

לדוגמה:

  1. גישות שונות של שימוש במרחב מדומה באמצעות טכנולוגיית VR
  2. VR דמיוני פנטסטי – רוי מזרחי מזמין את הצופים ל" ויארפוביה ". מופע דמיוני מבויים המוצג בטכנולוגית ה Virtual Reality המעצימה את החוויה החושית של הצופה. באמצעות טכנולוגיה זו ניתן ליצור חוויה אודיו-ויזואלית הסוגרת על הצופה מכל עבר בעזרת משקפיים ואוזניות, ומעניקה לו את התחושה שהוא נמצא בלב ליבו של סיפור העלילה, מבלי שתהיה לו אפשרות להסיט מבט או להיות מוסח דעת. כמו כן, הטכנולוגיה הזו מאפשרות לצופה למלא תפקיד של כעין ניצב בסרט, הצופה בהתרחשויות לפי בחירתו מנקודת מבט של זבוב על קיר.

 

  1. VR חוויתי תיעודי – קובי שרביט לוקח את הצופים להיות שותפים על הבמה במופע מוסיקלי מקורי שנעשה לצורך העבודה עם להקה. זהו מיצג ראשון מסוגו, אשר משלב טכנולוגיה וכשרון יוצא דופן לתוצאה מופלאה! המופע צולם במצלמת ,VUZE מצלמת ,3D 3600 מבית היוצר של,HUEMEN EYES חברה ירושלמית ששוכנת בכפר ההיי­טק שבגבעת רם.

 

  1. קליפ אופנה תיעודישל דניאל בן שושן. זו עבודה המפנה מבט אל עולם חיי הלילה בירושלים, במועדון לילה בו מתקיימים מופעי דראג הפונים בעיקר לקהל ההומולסבי בעיר, הופעות חיות של להקות אוונגרד חדשות וצעירות ומסיבות של מוזיקה אלקטרונית, אליהן מגיעים דיג'יי מכל העולם. עבודת הווידאו משלבת תחביר בין צילום תיעודי לצילומי אפנה אוטנטיים שיצורים קוקטייל של צבע, מרקם, קול ותנועה. היא בוחנת מערכות יחסים הנטוות מתוך מגע, אינטימיות, אכזבה, סקס, חוצפה, חושניות בדידות וכאוס.

 

 

סרטים תיעודיים/ תדמיתיים /חברתיים

  1. סרטה של איריס כהניאן ונתנאל כהן עוסק באוטיזם. בבית הספר הניסויי בירושלים קיימת כיתת תקשורת, בה לומדים יחד חמישה תלמידים אוטיסטים בתפקוד נמוך בני עשרים ואחת מאז היותם בני שש. במשך כל השנים האלו מלווה אותם אותה מחנכת במסירות אינסופית. זהו סיפור על בועה שנפתחת, נסגרת ושוב נפתחת לסירוגין לעולם. בועה אוהבת ועוטפת שדוחפת את הנמצאים בה קדימה, ללא הנחות, פורצת גבולות ומנצחת את הגורל.
  2. בלב עבודתם של שרה פון ונפלד וחננאל בן-הראש ישנה השאיפה לפעול למען תיקון ושיפור הסביבה בה אנו חיים. הם בחרו להיענות לאתגר ולייצר שלושה סרטי תדמית לעמותות בעלות אג׳נדות חברתיות מהותיות, במטרה להגביר את המודעות הציבורית ולקרוא לפעולה. כל סרט עשוי בסגנון שונה ובכלים מגוונים שהולמים את המטרה שלשמה הוא נוצר.

 

  1. תיעודי אישי

א. עבודתה של קטיה ברונידין היא מסע תיעודי אישי בוידאו/סטיל ובצילומי סטילס לכודים בקופסאות אור. הצילומים צולמו ברוסיה של היום אך זהו מסע בזמן לעבר זיכרון הילדות. המתח בין הזמן שקפא לתנועה שעדין לכודה בו ומניעה אותו, מייצר חוויה חזותית מרהיבה.

ב. בסרטו של אלון קניג הוא מבקש להפנות מבט חוויתי מדומיין ותיעודי אל אחד מהניסיונות החברתיים הגדולים שהתחוללו בקיבוצים במדינת ישראל – הלינה המשותפת. העבר עולה דרך צילומים שהוא מצלם היום בקיבוצו הדתי טירת צבי .

ג. בסדרת צילומי סטילס שחור לבן לוקח אותנו עסאלקה נביל למסע לילי אל תוך פולחן טקסי של העדה הדרוזית. זוהי הצצה תיעודית אך מאד רגשית ורוטטת של נביל שמתבונן מבפנים אך גם ממרחק אל החברה ממנה בא.

ד. דור קדמי מייצר אלבום אלטרנטיבי, מעט הזוי, לאלבום הישראלי ע"י הפניית המבט לפריפריה . בעבודתו משלב קדמי שירים קצרים של המשורר שמיל מעיין

 

Top

הגלריה לצילום לזכרו של יוסי נחמיאס בחוג לתקשורת צילומית

הגלריה בחוג לתקשורת צילומית במכללה האקדמית הדסה  נחנכה בחודש נובמבר  2009.  בצד היותה אתר לתערוכות מתחלפות, הגלריה משמשת במה להתנסות לימודית למרצים ולסטודנטים  וכמקום למפגש עם אמנים מציגים. אוצרי החוג הם המרצים בו. בשנים 2012-2010 מציגים בתערוכה אמנים תהליכי עבודה במסגרת סדרת תערוכות בשם "מאחורי הקלעים" שאוצרת יהודית גואטה. בשנים 2012 ו2012 השתתפה הגלריה באירועי בתרבות "מנופים". התערוכות בשנים אלה מוצגות בתמיכת חברת אפסון.

לאתר הבית
המכללה האקדמית הדסה, רחוב הנביאים 37, ירושלים
0544704104 יהודית
doronal@hadassah.ac.il
א'-ה', 18:00-10:00
66, 17,19,18,74, 34
הרכבת הקלה, תחנת יפו מרכז
הצג מפה גדולה יותר
X