הניוזלטר של מנופים השארו מעודכנים. תמיד

 > 

Pain & Play

13.12.16 - 3.1.17

אמן: גוסטבו סגורסקי
אוצרות: גבי המבורג פימה

"פעולת הליקוט משחקת תפקיד מרכזי ביצירתו של גוסטבו סגורסקי. במהלך שיטוטיו מלקט סגורסקי פרגמנטים של מציאות יומיומית, דברים שאחרים מאסו בהם. חפצים פגומים ונטושים בהם הוא מוצא יופי ופואטיקה. שמה של התערוכה "PAIN AND PLAY" מרמז  על השניות  הנמצאת בבסיס יצירתו של סגורסקי בכלל, ובפרט כפי שבאה תחת ידיו בפעולת הציור ובעבודות הוידאו. במבט ראשון מבקשת התערוכה לעטות ארשת לוליינית, משחקית ומשועשעת בה נברא עולם דמיוני וקרקסי. אולם במבט ממושך מתגלה תמונה מורכבת יותר. ניכר בה כי סגורסקי מבקש לטרוף את הקלפים, כפי ששיחק בהם עד כה, ולבחון את מאגר הדימויים שצבר בחומר ובתודעה באופן אחר. במבט שני ושלישי  נראה כי האובייקטים שנאספו זולגים כעת זה לתוך זה בעולם היברידי רווי מתחים וכאב.

הדימויים בתערוכה נעים בין חוסן ופגיעות ובכך מתעתעים בצופה בהם. מתפרצת מהם אנרגיה שביסודה מאבק בין שליטה ואובדן שליטה ובין גילוי לכיסוי. ממכלול העבודות מפציעה סינתזה סבוכה בין משחק פתייני וחושני ובין סכנה וכאב."

גוסטבו סגורסקי נולד בארגנטינה, 1975, חי ועובד בירושלים.

מלמד במחלקה לצילום של בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים משנת 2008.

מלמד במחלקה לאומנות במכללת ״אמונה״- ירושלים.

Gustavo_01

Top

הגלריה לצילום לזכרו של יוסי נחמיאס בחוג לתקשורת צילומית

הגלריה בחוג לתקשורת צילומית במכללה האקדמית הדסה  נחנכה בחודש נובמבר  2009.  בצד היותה אתר לתערוכות מתחלפות, הגלריה משמשת במה להתנסות לימודית למרצים ולסטודנטים  וכמקום למפגש עם אמנים מציגים. אוצרי החוג הם המרצים בו. בשנים 2012-2010 מציגים בתערוכה אמנים תהליכי עבודה במסגרת סדרת תערוכות בשם "מאחורי הקלעים" שאוצרת יהודית גואטה. בשנים 2012 ו2012 השתתפה הגלריה באירועי בתרבות "מנופים". התערוכות בשנים אלה מוצגות בתמיכת חברת אפסון.

לאתר הבית
המכללה האקדמית הדסה, רחוב הנביאים 37, ירושלים
02-6291950
doronal@hadassah.ac.il
א'-ה', 18:00-10:00
הרכבת הקלה של ירושלים
הרכבת הקלה, תחנת יפו מרכז
הצג מפה גדולה יותר
X