לקטיזם, תמרה מויזס ושלומי יפה, גלריה גלריה נודי, פראג, צילום מיכאל אורש
לקטיזם, תמרה מויזס ושלומי יפה, גלריה גלריה נודי, פראג, צילום מיכאל אורש
כניסה חופשית

לקטיזם

סדנאות האמנים, ירושלים

פתיחה: 13.11נעילה: 05.01
כניסה חופשית

אמנים.ות: תמרה מויזס ושלומי יפה
אוצרות: לי היא שולוב

התערוכה "לקטיזם" סובבת סביב קשר אנושי, חברתיות ואינטראקציות בין אדם לסביבה. התערוכה היא חלק מפרויקט מתמשך של האמנים שלומי יפה ותמרה מויזס, העוסק בהיבטים החברתיים של איכות הסביבה והאפשרות לדמיין חברה שוויונית, שבמסגרתה המושג צדק חל גם על מה שאינו אנושי.לקטיזם היא דת מונותאיסטית חדשה, פרי דמיונם של האמנים, המשמשת בה־בעת כמודל של יחסי אנוש וארגון חברתי. הדת החדשה נועדה לחבר בין נשים שונות מרחבי העולם, שמהן מורכבת האלה האם לקטריה, המדמיינת את קיומה של חברה חופשיה מפערים מגדריים, גיאופוליטיים, דתיים ותרבותיים. האלה לקטריה מזינה את קהילת מאמינותיה ומאמיניה באמצעות תפטיר, מערכת קשרים תת־קרקעית המורכבת מקורים של החלק הצמחי של פטריות.במהלך חודשי התערוכה ניתן יהיה לעקוב אחר גדילת התפטיר כחלק מהתצוגה. האמנים שאבו השראה מרעיון קרבת־חלב המוזכר בחדית' (אוסף הלכות וסיפורים אסלאמיים שהועברו בעל־פה) ומתפקידו המכריע של התפטיר במערכות אקולוגיות שבהן כל חוט פטרייתי תלוי במכלול וחיוני עבורו. בתערוכה, התפטיר מייצג מבנה חברתי חדש, נשי וחסר גבולות, שמשולבים בו יחסי קרבה, טיפול וטיפוח

האלה לקטריה נוצרה ע"י קולקטיב של נשים: ​מעין שלף, ורה דוזדובה הורבטובה, חנאן אבו חוסיין, אושר קאסה, לי היא שולוב, מיכל מנדלבוים, טראן הונג ואן, טרונג טו טואי, לאה מאוס, נועה פרדו, ליאורה לופיאן ורוזה אנדראשק.

התערוכה מתקיימת תודות לתמיכה הנדיבה של הבית הצ'כי בתל אביב, המכון הסלובקי בירושלים, קרן אנה לינד, פרידמן H&H, ארטיביס לאב, קמפוס היברנסקה, אמאדמה חווה שיתופית, אנאבנטפול רקורדס, Kavárna Hlína.

אודות הגלריה

שעות פתיחה

איך מגיעים

השארו מעודכנים

צרו קשר