צילום: דור קדמי
צילום: דור קדמי

מנופים טורס

קנו כרטיסים

תוכנית סיורי הגלריות של מנופים בגרסה קיצית ומרעננת. שילוב בין התערוכות החדשות שנפתחות בגלריות ובחללי התצוגה לבין אמנות במרחב הציבורי. בסיורים נפגוש אמנים ואמניות ואת אוצרות התערוכות, ונכיר את הפסלים, ציורי הקיר, הפסיפסים ועבודות החוצות, וגם את הסיפורים שעומדים מאחוריהם. הסיורים כולם רגליים, מחולקים לפי האזורים השונים בעיר, וכולם בהדרכת דורי בן אלון, חוקרת אמנות עכשווית ומדריכת סיורי אמנות. 

שימו לב – מספר המקומות מוגבל מאוד.

קיום הסיור מותנה במספר מינימלי של משתתפים. 

11.07יום חמישי
12.07יום שישי
13.07שבת

לב העיר

10:00-12:00כורש 14 * אמנות במרחב הציבורי: יגאל תומרקין, אברהם אופק * מוסררה * סדנת ההדפס
רחבת הכניסה לבניין ברח' כורש 14, ליד קיר הקרמיקה הארמנית

את הסיור הראשון נפתח בגלריה כורש 14. נבקר בתערוכה "בין נשיקה לאגרוף" של האמן אייל ששון (אוצרות: ורד חד(א)ד). נעבור דרך הפסל של יגאל תומרקין המוצב בכניסה לבניין, ונלך אל ציור הקיר של אברהם אופק בבניין הדואר המרכזי. משם נמשיך לתערוכת הבוגרים של בית הספר לאמנות מוסררה, ונחתום את הסיור בסדנת ההדפס, שמציינת 50 שנות הדפס בתערוכה חגיגית במיוחד עם עשרות אמנים ישראלים מובילים (אוצרות: אריק קילמניק ומירב המבורגר).

מרכז העיר

17:00-19:00גלריה עזריאלי במכללת הדסה * בית טיכו * גלריה ויז׳ן * אמנות במרחב הציבורי
רחבת הכניסה למכללת הדסה בירושלים, רח' הנביאים 38

נתחיל בגלריה עזריאלי במכללת הדסה, נפגוש שם את אוצרת הגלריה שני אביבי והיא תספר לנו על התערוכה הקבוצתית "אדמה חרוכה". משם נמשיך לבית טיכו ההיסטורי, ושם נשמע את סיפורו של המבנה ואת סיפורה של האמנית אנה טיכו, שמבנה זה היה בית לה ולבעלה ד"ר טיכו. לאחר מכן ניכנס לביקור ב"אסופת אור", תערוכת אמנות עכשווית שהעבודות בה נעשו כולן מתוך התייחסות לאוסף הצילום של מוזיאון ישראל (אוצרות: תמרה אברמוביץ' ואילנית קונופני). לקראת סיום נצעד לעבר נחלת שבעה, ושם נצפה בשני פסלי חוצות של האמן משה שק, ולסיום נגיע לגלריה ויז׳ן ונפגוש את נח פולברג, שהקים ומנהל את הגלריה, לשיחה על צילום וגם הצצה לאוסף הגלריה. 

צילום: דניאל חנוך
צילום: דניאל חנוך

מסביב לשוק מחנה יהודה

10:00-12:00בית האמנים * גלריה אגריפס 12 * גלריה מרי * גלריית הרחוב קופסה שחורה
רחבת הכניסה לבית האמנים ירושלים, רח' שמואל הנגיד 12

הסיור יתחיל בבית האמנים של ירושלים. נשמע על המבנה, שהיה חלק ממתחם בצלאל ההיסטורי, נבקר בתערוכה הקבוצתית "שורש רע" בליווי האוצרות סאלי הפטל נווה, שם גם נפגוש את האמן דניאל קאפ, שיספר על עבודתו המוצגת בתערוכה. משם נמשיך לרחוב אגריפס, לביקור בשתי גלריות שיתופיות השוכנות באותו בניין: בגלריה מרי נראה את תערוכת היחיד של רינה עזרוני "חליפת הלא מודע" (אוצרות: רוני ברות), ולאחר מכן, בגלריה אגריפס 12, נפגוש את האמן עודד זידל בתערוכתו "זעירים" (אוצרות: דביר שקד). נחתום את הסיור בתערוכה "נשים יהודיות: עולם של מסורת ושינוי" של האמנית ג'ואן רות' (אוצרות: אסף כהן ויצחק מזרחי), שמוצגת בגלריית הרחוב "קופסה שחורה", סמוך לכיכר הדוידקה.

סדנאות האמנים

10:00-12:00סדנאות האמנים
מחוץ לבניין סדנאות האמנים, ליד הכניסה למוסך דוידוב, רח' האומן 26, תלפיות

בסיור האחרון נבקר בסדנאות האמנים בתלפיות. נפתח בכניסה לבניין עם ציורי הקיר של האמנים רעות אסימיני, KLONE ויוהנס מוגלינר. נמשיך למפגש עם האמן דן דן בשי בתערוכתו "הזמנה לשבת" (אוצרות: נטע מוזס). לאחר מכן נבקר בסטודיו של נטע מוזס, שאצרה את תערוכתו של בשי והיא גם אמנית יוצרת בעצמה. נשוחח איתה על תהליכי היצירה שלה ועל המפגש בין אמנות לאוצרות. משם נמשיך לביקור בתערוכתו של האמן יונתן עומר מזרחי, שבה טרילוגיית וידאו העוסקת בחממות, ונחתום את הסיור בביקור בסטודיו של האמן הרב-תחומי גבריאל קלזמר.

השארו מעודכנים

צרו קשר