צילום: דניאל חנוך
צילום: דניאל חנוך

מנופים טורס

קנו כרטיסים

תכנית הסיורים של מנופים במהדורה חורפית מיוחדת. שילוב בין תערוכות חדשות שנפתחות בגלריות ובחללי התצוגה לבין אמנות במרחב הציבורי. במהלך הסיורים נפגוש אמנים בכיתות אמן ונכיר את הפסלים, ציורי הקיר, הפסיפסים ועבודות החוצות ואת הסיפורים שעומדים מאחוריהן. הסיורים כולם רגליים, מחולקים לפי האזורים השונים בעיר, וידריכו אותם דביר שקד והדסה כהן, אוצרות ומדריכות סיורי אמנות

אורך הסיורים כשעתיים. 

שימו לב – קיום הסיורים מותנה במספר משתתפים מינימלי.

13.12יום רביעי
14.12יום חמישי
15.12יום שישי

לב העיר

12:00-10:00גלריה כורש 14 * בית טיכו * גלריה עזריאלי במכללת הדסה * אמנות במרחב הציבורי: יגאל תומרקין, אברהם אופק וזאב רבן
רחבת הכניסה לבניין ברח' כורש 14, ליד קיר הקרמיקה הארמנית

את הסיור הראשון של ההפסטיבל נתחיל בגלריה כורש 14, בתערוכה הקבוצתית "תר-גיל" (אוצרת: דביר שקד). נעבור דרך הפסל של יגאל תומרקין המוצב בכניסה לבניין, אל ציור הקיר של אברהם אופק בבניין הדואר המרכזי. לאחר מכן נצעד אל בית טיכו ההיסטורי, שם נשמע על הבניין, על אנה טיכו, ונבקר בתערוכה "יוצרות מהבית" (אוצרת: תמנע זליגמן). הסיור יסתיים בגלריה עזריאלי במכללת הדסה, שם נשמע מאוצרת הגלריה טלי קיים ומאוצרת התערוכה "סוקולוב קטן" מוניקה לביא על התערוכה ועל הסיפור האישי העומד מאחוריה.

אזלו הכרטיסים
מנופים טורס 2022, צילום: דניאל חנוך
מנופים טורס 2022, צילום: דניאל חנוך

טלביה

12:00-10:00 סטודיו משלך בבית הצייר ליטבינובסקי * בית הנסן * מעמותה * בית התה * אמנות במרחב הציבורי: יחיאל שמי
ברחבת הכניסה לסטודיו משלך, רח' כ"ט בנובמבר 10 א'

הסיור השני של הפסטיבל יתקיים באיזור בית הנסן. נתחיל את סיורנו בסטודיו משלך השוכן בבית הצייר, שם נבקר בתערוכה "כיסופים" של האמנית רעות ישעיהו (אוצרת: ליטל מרקוס מורין), ואף נזכה להציץ למחסן בו שוכן עזבונו של הצייר פנחס ליטבינובסקי. משם נמשיך לרחבת תיאטרון ירושלים, שם נשמע לעומק על פסליו של יחיאל שמי המשולבים בבניין וברחבה. לאחר מכן נחצה את הכביש למתחם בית הנסן, שם נפתח בהיכרות עם המבנה ההיסטורי, ונבקר בתצוגה המספרת את סיפור בית החולים הנסן. לאחר מכן נעבור לגלריה של הבית, בה תוצג "בית חכם בגוף טיפש", תערוכת היחיד של גיא גולדשטיין (אוצרת: ורדית גרוס). בחצר האחורית של בית הנסן נבקר בגלריית הסאונד "בית התה", בה נאזין לתערוכה "רוחות" של דניאל קיצ'לס (אוצר: אמיר בולצמן). את הסיור נחתום במפגש עם הדסה גולדויכט בתערוכה "תולדות הדפוס הקטן" של אריאל ורדי והדסה גולדויכט (אוצרות: סלה-מנקה ועדה ורדי), המוצגת בחלל "מעמותה" שבמרתף בית הנסן.

אזלו הכרטיסים
מנופים טורס 2022, צילום: דניאל חנוך
מנופים טורס 2022, צילום: דניאל חנוך

סדנאות האמנים

12:00-10:00סדנאות האמנים
מחוץ לבניין סדנאות האמנים, ליד הכניסה למוסך דוידוב, רח' האומן 26, תלפיות

בסיור האחרון נבקר בסדנאות האמנים בתלפיות, שם נשמע על ציורי הקיר בצידו החיצוני של הבניין, נפגוש את חניתה אילן ואריאל הכהן היוצרים בסטודיות ונבקר בתערוכה "לקטיזם" של האמנים תמרה מויזס ושלומי יפה (אוצרת: לי היא שולוב), המוצגת בגלריה של סדנאות האמנים.

כרטיסים אחרונים
מנופים טורס 2022, צילום: דניאל חנוך
מנופים טורס 2022, צילום: דניאל חנוך

השארו מעודכנים

צרו קשר