הניוזלטר של מנופים השארו מעודכנים. תמיד

 > 
תכנית שהות האמן הבינלאומית

תכנית שהות האמן הבינלאומית של סדנאות האמנים ירושלים, LowRes Jerusalem, מארחת את האמנים טינופריי ג'ו (זימבבואה) ואלכסנדרה וילצנסקה (פולין).

 

תכנית שהות האמן הבינלאומית של סדנאות האמנים ירושלים, LowRes Jerusalem, מזמינה אמנים הבוחנים סכסוכים חברתיים, פוליטיים וכלכליים לשקף באורח ביקורתי את הסביבה המקומית במהלך שהותם הזמנית בעיר. שם התכנית הוא משחק מילים המחבר בין המונחים "לואו רזידנסי" המתאר שהות קצרת טווח, ו"לואו רזולושיין", כלומר רזולוציה נמוכה, המתארת איכות של תמונה. באמצעות קול קורא מוזמנים אמנים לשיתופי פעולה, וכן לחילופי אמנים המתקיימים עם מוסדות שותפים.

 

אוצרת תכנית שהות האמן: מעין שלף

 

אלכסנדרה וילצ׳ינסקה, 2018

 

אלכסנדרה וילצ'ינסקה (פולין)

 

"FrieAir" היא יוזמה אמנותית הלובשת צורה של חברת תעופה בדיונית. היא עוסקת במושג ה"פראייר" בתרבות הישראלית, ומעמידה אותו בסימן שאלה באמצעות פרקטיקה קיבוצית וניסיונית, המאתגרת את המערכת הכלכלית הקיימת ובונה צורות חליפין חלופיות.

 

הפרויקט הוא שיתוף פעולה בין האמנית אלכסנדרה וילצ'ינסקה והאוצרת מריה וייטס. אלכסנדרה נולדה בפולין והיא בוגרת תואר שני באמנות מבצלאל. אלכסנדרה חיה ויוצרת בתל אביב. מריה היא אוצרת, חוקרת ומייסדת שותפה של איגוד האוצרים היוצרים TOK  (סנט פטרסבורג), פלטפורמה לקיום פרוייקטים אינטרדיסציפלינריים בנקודת המפגש שבין אמנות ומחקר חברתי.

​​אירועים מיוחדים במהלך פסטיבל מנופים:
יום שישי, 26 באוקטובר, 2018
11:00, 11:30

במסגרת אירועי "תור לאמן"
מופע פרפורמנס בדמות אירוע השקה חגיגי לחברת התעופה החדשה "FreiAir".

12:00
פתיחת התערוכה FrieAir.

 

הופעה חיה בפסטיבל אמנות אפרו באוסלו, 2017 . צילום: רבקה טידק

 

טינופריי ג'ו (זימבבואה)

 

טינופריי ג'ו חוקר את מורשתו – הלמבה, קהילה שחורה-יהודית מן התפוצה. במהלך מחקרו, ובניית ארכיון היסטורי המתייחס למסעה בן 2,500 השנה של הקהילה, הוא נוגע בסוגיות כמו מחסה ועקירה. במהלך שהותו הוא יעבוד על פרויקט חדש: "?Chavanotiita Kugomo Chii" "אמור לי, מה הם עושים לנו על ההר?" שבמסגרתו יש בכוונתו להעמיד בסימן שאלה את מקומם של שחורים/אפריקאים בישראל ואת האופן בו הם נתפסים, באמצעות הקלטות קוליות עם אמנים מקומיים, שיוצגו כהופעות חיות משותפות.

 

טינופריי ג'ו (זימבבואה), הידוע בכינויו Aero5ol, הוא אמן זימבבואי המשתמש בצורות הביטוי היצירתיות של ספוקן וורד/הופעות שירה, כתיבה, ואמנות רחוב וקול כדי לחקור את המציאות היומיומית בעולם מנקודת מבט אפריקאית ייחודית.

 

אירועים מיוחדים במהלך פסטיבל מנופים:

 

יום רביעי, 24.10.18, בשעה 16:30

בית הנסן

שיח אמן בכנס ירושלים לאמנות 3#

 

יום שישי, 26.10.18

בשעה 10:00

סדנאות האמנים ירושלים, רח' האומן 26

סטודיו פתוח כחלק מאירועי תור לאמן

 

בשעה 13:00

מוסך מאיר דוידוב

הודנה אורקסטרא מארחים את טינופיריי ג'ו

X