הניוזלטר של מנופים השארו מעודכנים. תמיד

 > 
תכנית שהות האמן הבינלאומית

"אני מאמין שאשפה היא שיקוף של התרבות שלנו, פירורים ופסולת של המבנה החברתי ושל המערכת הכלכלית. בסבירות גבוהה אשפה תהפוך לשכבה גאולוגית חדשה של התקופה שלנו." (רודריגו אימז)

 

תכנית שהות האמן הבינלאומית של סדנאות האמנים ירושלים, LowRes Jerusalem, מזמינה אמנים הבוחנים סכסוכים חברתיים, פוליטיים וכלכליים לשקף באורח ביקורתי את הסביבה המקומית במהלך שהותם הזמנית בעיר. שם התכנית הוא משחק מלים המחבר בין המונחים "low-residency", שמשמעותו שהות קצרת טווח, ו-"low-resolution" המתאר איכות ויזואלית של תמונה. באמצעות קול קורא מוזמנים אמנים לשיתופי פעולה, וכן לחילופי אמנים המתקיימים עם מוסדות שותפים.

 

אימז (נ.1982, מקסיקו) הוא צייר וקולנוען, בוגר בהצטיינות של לימודי אמנות חזותית וקולנוע בבית הספר הלאומי לאמנויות במקסיקו (UNAM) ותואר שני בהפקה אמנותית באוניברסיטה הפוליטכנית של ולנסיה, ספרד (UPV). הוא זכה בפרסים ומענקים רבים, והציג בתערוכות יחיד ובמסגרות קבוצתיות ברחבי העולם.

 

אימז מנתח אשפה כראי התרבות ומבקש לפענח דרכה יחסי כוחות חברתיים וכלכליים. במהלך שהותו ב- LowRes Jerusalem ייצור אימז סדרת ציורים המבוססים על האשפה של שכונות מזרח ירושלים. הוא ינתח מה קורה לפסולת הנוצרת בשכונות התפר הללו, שהן לא ישראליות ולא פלסטיניות, ותושביהן חסרי מעמד אזרחי – ויבחן את יחסי הכוחות שהיא משקפת.

 

אוצרת תכנית שהות האמן: מעין שלף

Like water falls, Acrylic and paragraph on carved board, 120x244cm, 2013

 

אירועים במסגרת שהותו במהלך פסטיבל מנופים:

 

יום שלישי, 24.10 בשעה 18:00

שיחה במסגרת כנס ירושלים לאמנות #2 / האוניברסיטה המורמונית.

מה עושים עם אמנות? אשפה
אשפה כראי התרבות (אנגלית)

שיחה עם רודריגו אימז (מקסיקו), אורח תוכנית השהות הבינלאומית של סדנאות האמנים LowRes Jerusalem.

אימז, צייר וקולנוען תיעודי, מנתח אשפה כראי התרבות ומבקש, דרך תרגומה לציורים, לפענח דרכה יחסי כוחות. בשיחה הוא יספר על תהליך העבודה שלו, על יחסי הכוחות הכלכליים והפוליטיים המשתקפים מאשפה במולדתו מקסיקו, על האופן שבו חווה את שהותו בירושלים ועל המחקר שעשה בשכונות של מזרח העיר.

*

 

יום שישי, 27.10 החל מ-10:30

סטודיו פתוח כחלק מאירועי תור לאמן

*

 

יום שבת, 28.10, סינמטק ירושלים

10:30

"לשחק בזבל": סדנה להכנת צעצועים וחפצי אמנות מחומרים ממוחזרים

מנחה: רודריגו אימז (מקסיקו)

הסדנא באנגלית, תלווה בתרגום לעברית

סדנה להורים ולילדים (6+) בהרשמה מראש

בסדנה נלמד כיצד ניתן להשתמש מחדש בחומרים וחפצים שנזרקו ליצירת צעצועים ופסלים מקוריים. מומלץ להביא את ה"אשפה" מהבית: חלקי עץ ישנים, אבנים, זרעים, פלסטיק, קרטון, בקבוקים וכל מה שבא ליד

עלות הסדנה: 10 ש"ח 

מספר המקומות מוגבל, רכישת כרטיסים באתר סינמטק ירושלים כאן

 

19:00

הקרנת סרטו התיעודי חואן פרוס ולאחר מכן שיחה עם האמן בהנחית האוצרת מעין שלף.

מספר המקומות מוגבל, רכישת כרטיסים באתר סינמטק ירושלים כאן.

כרטיסים – 20 ש"ח

חואן פרוס

מקסיקו

2016

בימוי: רודריגו אימז

חואן פרוס הוא סרט דוקומנטרי קצר המציג דיוקן פשוט, אינטימי ורגיש של אדם החי מאיסוף זבל במדבר המקסיקני של קואווילה. חואן מוקף בחיות שהוא מטפח ומגדל כמו משפחה ועובד ללא לאות בסביבה צחיחה ועוינת על מנת לשרוד. מול כוחו המתמיד של הטבע, וכאדם שננטש על ידי החברה, הוא חי ללא דרמה ומתרגל פילוסופיה של חיים צנועים ורדיקלים. דרך מילותיו של חואן הסרט מקרב אותנו אל מהות האנושות והטבע הנשגב והברוטלי. למרות הקשיים, חואן לא ויתר על יחסיו עם הטבע; להפך, הוא יצר קשר הדוק יותר איתו.

הסרט זכה בפרס הסרט הדוקומנטרי הקצר בפסטיבל הסרטים של מורליה, 2016, והוזמן להציג בבכורה עולמית בפסטיבל קאן 2017 במסגרת שבוע המבקרים.

(34 דקות. ספרדית, תרגום לאנגלית).

 

X